Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sivilcelerden Doğal Yollarla Nasıl Kurtulursunuz?

Sivilce, bir kişinin güzelliğini ortadan kaldırabilecek şeylerden biridir. Ayrıca, sivilcelerin ortadan kaldırılması genellikle oldukça zordur. Bazı ilaçların sivilcelerden kurtulduğuna inanılıyor, ancak genellikle tükettiğimizde alabileceğimiz bazı ilaç yan etkileri olmalı. Uyuşturucunun etkisi biraz bile değil ve hatta yüzümüzü tehlikeye atıyor.Aslında, vücudumuzdaki sivilceleri gidermede yüzümüz için yeterince güvenli olmanın bazı doğal yollarını da içerir. Dahası, çoğu kişi sivilcelerin iyileşmesini doğal bir şekilde ortadan kaldırmanın hızlı bir şekilde gerçekleşeceğini söylüyor. Peki sivilcelerden doğal yollarla kurtulmanın yolları ve yolları nelerdir? Burada vermeye çalışacağız.

1. limonlu
Limon gibi sitrik asit içeren meyveler bir yana, meyveler vücudumuzun sağlığı için çok faydalıdır. Madde akneye neden olan ölü deri hücrelerini hareket ettirmek için çok iyidir. Gül suyuyla karıştırarak limon otu yapabiliriz. Nasıl, sadece meyve suyu/limon suyunu gül suyu ile karıştırıp 10-15 dakika yüzümüze uygulayın. Bundan sonra, ılık su ile durulayın. Maksimum sonuç için 15 gün boyunca düzenli olarak bu şekilde yapmak daha iyidir.

2. yumurta akı ile
Bu şekilde sadece yumurta aklarını ve ardından mengocoknya'yı köpürene kadar ayırıyoruz. Daha sonra sivilcelerin olduğu yüzün çevresine uygulayın ve yaklaşık 15 dakika bekletin. Yumurta akı sivilceye neden olan yağı emer ve sonunda kaybolur.

3. domatesli
Domates, siyah noktaların yok edilmesine yardımcı olmasının yanı sıra sivilceleri yok etmek için de besleyicidir. İşin püf noktası oldukça kolay, sadece domatesleri dilimlememiz ve ardından yüz sivilcelerinin etrafına sürmemiz veya yapıştırmamız gerekiyor. 15 dakika bekletin ve sonuç için yaklaşık bir ay bu şekilde yapın.

4. Aloe Vera ile
Sağlıklı saçlar için de iyi olan lidahbuaya, sivilceleri de çok iyi giderir. Cilt için bir parça Aloe Vera kesin ve atın. Her öğleden sonra ve sabah sıvı Aloe Vera uygulayın. Düzenli olarak yapılırsa sivilceleri kurutmak daha kolay olacak, sivilce izleri kaybolacaktır.

5. sarımsaklı
Sivilcelerden kurtulmak için sarımsak kullanmanın iki yolu vardır. İlk yol, iki veya daha fazla püre haline gelene kadar sarımsak püresi yapın ve ardından sivilcelerin yüzüne uygulayın, 10 dakika bekletin ve temizlenene kadar durulayın. İkinci yol, her gün bir veya daha fazla sarımsak tüketmektir. Arabanın gerçekten çok etkili olduğu söyleniyor, ama belki de soğan kokusu için daha güçlü olmalıyız [utih oldukça yoğun.

6. Diş macunu ile.
Dişleri temizlemenin yanı sıra diş macunu sivilcelerden kurtulmak için de faydalıdır. Yatmadan önce yüzümdeki sivilcelere diş macunu sürmeye devam mı edeyim? Sabaha kadar bekletin ve ardından temiz su ile durulayın.

Sivilcelerden kurtulmanın son birkaç doğal yolu bu. Kimyasal içeren ve yüzümüze zarar verme riski taşıyan ilaçlarla karşılaştırıldığında, doğal bir şekilde giyerek yüzümüzü sivilcelerden temizlemek daha iyidir.