Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yüz cilt hassas sivilce kurtulmak için nasıl

Akne, cilt gözeneklerinin tıkandığı ve iltihaplı irin SAC'ye neden olduğu bir durumdur. Akne, yeterince fazla sayıda hasta olan bir cilt hastalığıdır.

Kligmann'ın akne sorunları, dünyadaki bir araştırmacı, "Dünyada cildinde leke bırakmadan geçen kimse yok" diyor.

Muhtemel sebep, derideki yağ bezlerini uyaran hormonal değişikliklerdir. Akne başlangıcı için tetikleyici olabilecek diğer hormonal değişiklikler adet dönemi, hamilelik, doğum kontrol hapı kullanımı ve strestir.

Akne genellikle yüz bölgesinde ortaya çıkar ve bu elbette çok rahatsız edicidir. Akne, yüz dışında sıklıkla boyun, göğüs, sırt ve omuz bölgesinde de görülür. Bölge, sivilce oluşumunun nedeni olarak yağ bezlerinin bolluğu ile ilgilidir.

Kesehatanmuslim.com'dan bildirildiği gibi, bu sorunun insanların çoğuna sıklıkla danışılmış olmasına şaşmamalı:

Oldukça hassas bir cildim var, toza maruz kalırsa veya daha az temiz eller doğrudan yüz yüze gelirse kaşıntı ve akne oluşabilir.

Akne bazen doğrudan şişmiş ve kararmış, ancak içermez, biraz yağ içerse bile akne izlerinin yanı sıra siyah ve bir kez kaybolduğunda sert olacaktır.

Neyin geleneksel kullanımı olsa bile nasıl temiz tutulur? ve eski sivilce nasıl kaldırılır? Sivilce izlerini yok etmek için tarçın kullanmayı okudum, doğru mu?

Sabrınız ve mükâfatınız olsun, çünkü hassas bir cilde sahip olduğu için oldukça zahmetli ve rahatsız edici.

Ekstra özen ve dikkat gerekir. Hassas cilt herkeste ortaya çıkabilir, ancak hepsi genellikle el ve ayaklara bakar.

Neden genel olarak yeterli cilt sebum (yağ) üretmez, bu nedenle koruyucu cilt yoktur ve kuru ve kolayca tahriş olur.

Belirli bir çeşitliliğin nedeni
Hormonlar dengesizdir, stres annelik ve yaşlılık nedeniyle olabilir Aşırı veya cilde uymayan kozmetik aşınmalar. Kozmetik nedeniyle sebum (yağ) bezlerinin düzgün çalışması için salgılayan gözenekleri kapatabilir.

Sağlıksız beslenme düzenleri, cilde besin eksikliği, daha sonra yemek-makananya cilt sağlığı için iyi değildir ve cildin kuruması için içme eksikliği.

Havadaki değişikliklere uyum sağlayamaz. Sıcaklık ve nem nedeniyle cildin ter ve nem üretimini etkileyebileceğinden Kendiniz kontrol edebilirdiniz ve en hassas ciltler de çoğunlukla strese bağlı hormonal dengesizlikten kaynaklanır.

Hassas cildi işlemenin birkaç yolu vardır:

Ana nedenleri keşfedin, bir doktora görünebilirsiniz
Cilt tahrişi varsa, yüzü su ile yıkayın. Normal sıcaklıktaki su kullanın, çünkü aşırı sıcaklıklar nedeniyle soğuk su veya ılık su cildi hızla tahriş edebilir.

Tahriş önleyici işlevi gören papatya ve aloe vera gibi doğal otlar içeren ürünlerin erken kullanımını teşvik ediyoruz.

Cildin epitelini aşındırabilecek yüz temizleyicileri kullanmaktan kaçının. Yağlı cilt varsa, gözenek tıkanıklığını açmak için salisilik asit içeren bir temizleyici kullanın.

Alkollü yüz spreyinden de kaçının, lavanta veya cadı fındığı içeren bileşim kullanın.
Gerçekten de oldukça zor olan hassas ciltteki sivilcelerden kurtulmak için özel gözetim ve tedavi gerekir.

Çünkü bir antibiyotik merheme ihtiyaç duyarsa iltihap oluşabilir. Ayrıca, uzman bir cilde kontrol etmenizi öneririz.