Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Detoksifikasyon sürecine yardımcı olan vücudu ve gıdaları detoksifiye etmek

Detoksifikasi Tubuh dan Makanan Yang Membantu Proses Detoksifikasi

Detoksifikasyon nedir? Detoksifikasyon, insan vücudunda toksik diğer adıyla tehlikeli maddelerin (Toksik) boşaltılması işlemidir. Zehirli veya zararlı maddeler tibuh, tükettiğimiz besinler, soluduğumuz hava vb. birçok nedenden kaynaklanır. Vücuttaki işlem detiksifikası aslında insan vücudunun deri gözeneklerinden çıkan ter, idrar ve dışkılama yoluyla zararlı maddeleri uzaklaştırma yeteneği ile doğal olarak meydana gelmiştir. Vücut Detoks yeteneği ile donatılmış olmasına rağmen, bazı yiyecekleri tüketerek detoksifikasyon sürecine yardımcı olmanın birçok yolu olduğu ortaya çıktı.


Gıda Detoksifikasyonunu Destekleme
Gıdalar birçok farklı madde içerir. Farklı yiyeceklerin doğal olarak farklı maddeleri vardır. Detoksifikasyon sürecini kolaylaştıran yiyecekler var, ancak bunu engellediği yiyecekler de var. Aşağıdakiler, vücudun detoksifikasyon sürecini kolaylaştırabilecek maddeler içeren yiyeceklerden bazılarıdır:

Beyaz Su; Beyaz suyun insan vücuduna birçok faydası vardır. Beyaz suyun faydaları o kadar çok ki aslında dilenmekten öte değil. Bnanyak halkı ilacı ve takviyeyi her gün almayı tercih ediyor, ancak aslında vücudu detoksifiye eden maddeler içeren ve aynı zamanda insan vücudunda bir metaolism süreci başlatan daha az içme suyu. Vücudun daha zinde ve sağlıklı olması için günde yaklaşık 2-3 litre su için, ancak yemek yerken su içmeyin. Önce veya sonra iç.

Yeşil sebzeler; Bildiğimiz birçok sebze var. Ayrıca birçok sebze rengi var. Yaprak sebzelerde görülen renkler içerdiği maddelerdir. Vücudun detoksifikasyon sürecini başlatabilen sebzeler, yeşil renge sahip bir sebzedir. Yapraklı yeşil sebzeler, vücuttaki toksinleri ve diğer zararlı maddeleri atabilen yüksek alkali bir yapıya sahiptir, bunun dışında Yeşiller, kandaki oksijen seviyelerini artırabilen klorella maddesine sahiptir.

Petreseli yaprakları ve kişniş; Maydanoz, vücutta sindirilebilen cıva içermesinin yanı sıra kandaki oksijen seviyelerini artırabilen çok sayıda klorofil içermesi nedeniyle sıklıkla tükettiğimiz bir bitkidir. Aynı şekilde kişnişte de yukarıda açıklandığı gibi her ikisi de alkali özelliklere sahiptir.

Limon suyu; Limon suyu ayrıca vücuda alkali içerir, hatta çok daha faydalıdır. Limon suyu karaciğer detoksifikasyon sürecinde yardımcı olur. İnsan kalbinin vücuda giren toksinleri filtrelemede önemli bir rolü olduğunu biliyoruz.

Avokado; avokado meyvesinin sağlığa faydaları hakkında daha önceki yazımızda olduğu gibi avokadonun faydalarını o kadar çok anlattık ki. Bu meyvenin içeriği de tarif edilmiştir. Avokado meyvesi, iltihabı azaltabilen ve sindirim sürecini başlatabilen çok fazla yağ ve Omega 3 içerir. Hiç abartı olmayan bu meyveyi tüketmek vücudun detoksifikasyon sürecine yardımcı olacaktır.

Bu, vücudun detoksifikasyon sürecine yardımcı olabilecek bazı gıdalar ve içerdiği maddelerdir. Yukarıdaki yiyecek veya maddelerin kullanılmasına ek olarak, vücudun toksinlerden arınma süreci, çok terleyen düzenli egzersiz yaparak da desteklenebilir. Çünkü vücuttaki toksinlerin neredeyse yarısının cildin gözeneklerinden atıldığını biliyoruz. Spora ek olarak, vücudu detoksifiye etmeye de yardımcı olabilecek bir sauna yapmak denemeye değer.

Bu yüzden detoksifikasyonla ilgili bu makale, birçoğumuz için özür dileriz ve bu makalenin okuyanlarınız için yararlı olacağını umuyoruz.