Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Piyasadaki en iyi alet kutuları: bizim seçimimiz

 İyi bir araç kutusu en iyi iş arkadaşınız olacaktır. Tüm araçlarınızı düzenli ve kullanıma hazır tutmak istiyorsanız, bu kutulardan birinden daha iyi bir şey olamaz. Bunları her yerde bulabilirsiniz: herhangi bir ofiste, atölyede, fabrikada, evinizde ve hatta arabanızın kaportasında, bunlar temel ekipmanlardır.Alet kutuları, en basitinden en küçüğüne, en karmaşık ve hacimlisine kadar, manuel veya elektrikli aletlerinizin yanı sıra çivi, cıvata, vida ve diğer aksesuarları saklamak, düzenlemek ve taşımak için çok yararlı bir kaynaktır. Bu yazıda size piyasadaki en iyi araç kutusunu nasıl satın alacağınızı göstereceğiz.

 

 • Bir alet kutusunun ağırlığı ve boyutları, özellikle taşımayı planlıyorsanız, kullanım rahatlığını sağlamak için önemli özelliklerdir. Ayrıca boyut, saklayabileceğiniz araçların miktarını ve türünü de etkiler.

 • Piyasada farklı tipte alet kutuları vardır, bunlar genellikle yapı malzemeleriyle ve aynı zamanda iç organizasyonlarıyla ayırt edilirler. İhtiyaçlarınıza uygun birini seçmeye çalışın.

 • Halihazırda bir dizi araç içeren araç kutuları, günümüzde oldukça revaçta. İhtiyaç duymanız durumunda, bu harika bir başlangıç ​​seçimi olabilir, ancak her bir aletin kalitesini ayrı ayrı kontrol etmeniz gerekecektir.


Piyasadaki en iyi alet kutuları: bizim seçimimiz


Evinizin veya dükkanınızın etrafındaki aletleri düzenlemek söz konusu olduğunda, bir alet kutusundan daha iyi bir şey yoktur. Piyasada farklı şekil, malzeme ve organizasyonlara sahip birçok farklı tipte alet kutusu ile karşılaşacaksınız. Seçiminizi yapmanıza yardımcı olmak için piyasadaki en iyi beş ürünü aramaya başladık.

 1. TECCPO IT-THTC01H

 2. STANLEY STST1-80151

 3. TACKLIFE HHK5B

 4. FIXKIT 39/129/555

 5. STANLEY STST1-73615


TECCPO IT-THTC01H
102 Parça Alet Seti, Alet Kutusu, Bıçaklı Taşınabilir Alet Kutusu, Çekiç, Pense, Ayarlanabilir İngiliz Anahtarı, Su Terazisi, Manyetik Tornavida
TECCPO tarafından önerilen alet çantası, iki pense, çekiç, kesici, 5 m şerit metre, seviye, el feneri, anahtar, lokma anahtarlar (5-13 mm), yıldız tornavida, oluklu tornavida, tornavida dahil olmak üzere DIY için 102 nesne taşır. değiştirilebilir uçlar (toplam 48) ve çeşitli Allen vidaları.

Şüphesiz, en yaygın ev işlerini tamamlamak için ihtiyacınız olan her şeyle birlikte geçerli ve eksiksiz bir set. Kasa sağlam ve kaliteli görünen her alet için bir yeri var.

STANLEY STST1-80151
Stanley STST1-80151 3'ü 1 arada alet arabası, 3 saklama seviyesi, 20 kg yük kapasitesi
Stanely, 20 kg yük kapasitesi ve 7 ″ lastik tekerlekleri ile pratik bir alet arabası sunar. Üç bölüme ayrılmıştır ve üst kısım, çivi, vida, cıvata veya dübel gibi küçük parçalara daha kolay erişim için kulplu, asma kilit yuvası ve iki üst bölmeli pratik bir alet kutusu haline gelir. Toplam boyutlar 47,5 × 28,5 × 62,3 cm'dir.

Araba bir bütün olarak oldukça büyük, ancak dağınıklık olmadan taşıyabilecek kadar küçük kalıyor. Kutu mükemmel ve metal kancalara sahipken, alt bölümler iki çift plastik kanca ile bir arada tutuluyor, bu nedenle kırılmaya daha yatkın.

TACKLIFE HHK5B
TACKLIFE - ALET KUTUSU, 177pcs, Alüminyum CrV Çantası, Alet Çantası, Çekiç, Tornavida Takımı, Pense, Kovan Takımı Anahtar Takımı-HHK5B
Araba tasarımı sayesinde taşınabilir olan bir alüminyum alet kutusu. Küçük onarımlar ve el sanatları, mekanik, DIY, vb. için 177 alet içerir; bunlar arasında şerit metre, mini testere, çekiç, pense, tornavida, test cihazı, çıtçıt bıçağı, kesici ve çeşitli anahtarlar bulunur.

Görüşler, bir efekt hediyesi için ideal bir kutu olarak değerlendiriyor, aletlerin profesyonelce değil, DIY için kullanılmadığı açık olsa bile kalitesi mükemmel ve başka aletlere sahip olanlar için ek bir destek olarak idealdir.

FIXKIT 39/129/555
FIXKIT 39/555 Parça Alet Seti, Çok Fonksiyonlu Alet Seti, Anahtarlı Taşınabilir Alet, Bıçak, Tornavida, Ev Alet Seti, Garaj, Ofis

FIXKIT'in önerdiği alet takımı sert plastik kasa ve 475'i çivi, vida, cıvata, dübel ve diğer küçük parçalar dahil olmak üzere 555 parçadan oluşmaktadır. Dahil edilen aletler arasında kesici, anahtar seti, çekiç, 3 m şerit metre, papağan, tel sıyırıcı, üniversal pense ve çeşitli tornavidalar bulunur.

Alıcılar tarafından ifade edilen ürüne ilişkin görüş çok olumlu, aletlerin ve çantanın kalitesi, seti yoğun veya hassas işlerden ziyade sadece evde kullanıma uygun hale getirse bile, fiyat göz önüne alındığında gerçek bir pazarlık. En temel aletlerin daha küçük bir taşıma çantasında saklandığı 39 parçalık bir set de mevcuttur.

STANLEY STST1-73615
STANLEY - STST1-73615 - 14 'çok amaçlı çanta.


Stanley'nin omuz çantası 34x21x24 cm ölçülerinde ve gövde şeklinde, 600 den naylondan ve sert tabanlıdır. Dahili olarak, küçük yan ceplere sahip büyük bir alet bölmesi ile karakterize edilirken, üst kısımda notları, kılavuzları veya diğer kasaları saklamak için şeffaf bir cebe sahiptir. Dış kısmında 6 adet yan cep bulunmaktadır, bunlardan biri kilitlidir.

Kullanıcılar için, Stanley geleneğine göre mükemmel işçilik, geniş ve omuzda taşıması rahat bir çantadır. Doğası gereği, en azından geleneksel bir alet çantasıyla karşılaştırırsak, içindeki nesnelerin doğru bir şekilde düzenlenmesine daha az eğilimlidir; bu, doğru aleti almanın daha fazla ve onu kaldırmanın daha az zaman alacağı anlamına gelir.

Alışveriş Rehberi: Araç kutuları hakkında bilmeniz gereken her şey


Er ya da geç hayatın akışı içinde bir alet çantasının evin vazgeçilmez bir aksesuarına dönüştüğü bir dönem gelir. Komşunuzdan sürekli olarak bir çekiç ödünç almak can sıkıcı olabilir. Araç kutuları hakkında bilgi edinmenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulmanıza yardımcı olmak için aşağıdaki kılavuzu geliştirdik.


araç kutusu nedir?


Temel bilgilerle başlayalım: araç kutuları nedir? Adından da anlaşılacağı gibi, bunlar araçları depolamak için kullanılan kaplardır. Geçmişte çok basitlerdi: Büyükbabanızın çalışma aletlerini sakladığı kulplu klasik ahşap kutuları kesinlikle hatırlarsınız. Zamanla geliştiler ve çeşitli seçenekler eklendi. 

Şu anda metal, plastik, kanvas veya bunların bir kombinasyonu gibi farklı malzemelerden yapılmış alet kutuları bulabilirsiniz. Ayrıca vidalar veya sigortalar gibi daha küçük aksesuarları yerleştirmek için yerleşik tekerlekleri olan veya çok çeşitli alternatif boşlukları olan büyük kutular da vardır.


Alet kutuları yapmak için hangi malzemeler kullanılır?


Boyut ve tipten bağımsız olarak, piyasada mevcut olan alet kutuları, yukarıda ve diğer birkaç listede belirtilen malzemelerden yapılmıştır. En yaygın ve en ucuz olanları plastik olmaya devam ederken, birkaç seçeneğiniz olacak.  

Aşağıdaki listede size kullanılan malzemeleri ve özelliklerini ve bunların her birini kullanmanın avantaj ve dezavantajlarını göstereceğiz:


MalzemeÖzellikleriArtılar ve eksiler
OdunNeredeyse artık kullanılmıyorlar.  

El işi ve dekoratif tasarımların oluşturulmasını sağlar.

Sadece ustalar ve saatçiler tarafından kullanılır.
Çok dayanıklı.  

Kapakları olabilir veya olmayabilir.

Kendin Yap meraklıları için idealdir, çünkü inşa edilmesi en kolay olanlardır.
MetalGenellikle çelikten yapılırlar.  

Sabit kullanım için idealdir (hareket etmeden).
Sağlam ve dayanıklı.  

Paslanabilirler.

Keskin kenarları olabilir.

Onlar daha ağırdır.

Çok çeşitli boyut ve modeller.
Plastik ve/veya kompozit malzemelerMetal veya ahşaptan yapılanlara göre daha az dayanıklıdır.  

Çok çeşitli boyut ve modeller.
Taşıması kolay.  

Onlar hafif.

Metal veya ahşaptan yapılmış olanlardan daha az ağırlığa sahiptirler.

Yıkanabilir.
DeriBir vaka veya vaka şeklinde mevcuttur.sünek.  

Dayanıklı.

Taşıması kolay.

Neme dayanıklı.
KumaşAlet çantaları veya sırt çantaları şeklinde mevcuttur.  

Dayanıklı kanvas veya kumaşlardan yapılmıştır.

Suya ve neme karşı dayanıklıdır.
Taşıması kolay.  

Bazı modellerde ellerinizi serbest bırakmanıza olanak tanıyan bir omuz askısı bulunur.Ne tür araç kutuları var?


Piyasada bulunan farklı malzemelere ek olarak, ihtiyacımız olan alet kutusu tipini de düşünmemiz gerekiyor. Bu yönüyle ilgili olarak, kutuyu işyerinde mi yoksa onun dışındaki durumlarda mı kullanacağımızı, yanınızda taşımanız mı gerekiyor yoksa tam tersine sadece evinizdeki aletleri düzenlemek için mi ihtiyacınız olduğunu bilmek gerekir. hareket etmek zorunda kalmadan atölye. kayıt.  

Aşağıda, ihtiyaçlarınıza en uygun olanı hakkında bir fikir edinebilmeniz için farklı araç kutusu türlerinde size yol göstereceğiz.

  • Mobil Arabalar:  Aletleri saklamak için kullanılan ağır mobilyalardır. Farklı boyutlarda mevcutturlar ve tekerleklerle donatılmıştır. Garajlarda veya profesyonel atölyelerde kullanım için idealdirler. Büyük aletler için derin çekmecelere sahiptirler ve birkaç tepsi içerirler.

  • Araç Kutusu -  bunlar geleneksel modellerdir. Taşıma kulplu küçük bir sandık şeklindedirler. Genellikle daha küçük aksesuarları düzenlemek için boşlukları olan bir üst tepsi içerirler. Kolay taşınabilir ve dayanıklıdırlar.

  • Araç Kutuları: Araç  kutularına benzer bir seçenek, ancak daha küçük. Genellikle daha büyük hoparlörlerle birlikte kullanılırlar. Büyük aletlerin depolanmasına izin vermezler. Birçok üretici, çeşitli araçlar içeren taşıma çantaları sunar.

  • Alet kemerleri: Aletleri  her zaman yanınızda taşımak için tasarlanmıştır. Rahattırlar ve elektrikçiler ve mekanikçiler tarafından yaygın olarak kullanılırlar. Deri veya su geçirmez tekstil malzemelerinden yapılırlar.

  • Alet Çantaları:  Geleneksel alet kutularına bir başka alternatif. Testere veya matkap gibi daha büyük aletleri saklamanıza izin verirler. İç ceplerle donatılmıştır. Bazıları tekerlekler ve teleskopik tutamaklarla donatılmıştır.

  • Duvara monte alet  tutucu  :  Laboratuvarlar veya atölyeler için idealdir. Aletlerinizi duvarda dikey olarak saklayabileceksiniz. Matkap uçları, tornavidalar ve diğer aletler için tutucularla birlikte gelirler.

  • Alet Çekmeceleri:  Bu seçenek, çivi, vida, cıvata ve pul gibi küçük aksesuarları düzenlemek için tasarlanmıştır. Genellikle plastikten yapılırlar ve saklama için çekmeceleri vardır.

Alet çantam için ne tür bir iç tasarıma ihtiyacım var?


Yukarıda açıklandığı gibi, günümüzde araç kutuları sadece onları depolamak için değil, aynı zamanda araçları düzenlemek için de hizmet vermektedir. Bu sayede tüm aksesuarlarımızı aynı yerde, daha az yer kaplayarak ve ihtiyaç duyduğumuzda her zaman elimizin altında tutabiliyoruz.  

Aşağıda, araç kutuları için mevcut olan farklı iç tasarım türlerini ve her durumda gerçekleştirdikleri işlevleri göstereceğiz:TasarımÖzellikleriİçin ideal:
Çıkarılabilir tepsiEn rahat ve fonksiyonel tasarım.  

Tepsi, çoğu zaman kapaklar ve kulplarla donatılmış küçük bölmeler içerir.
Küçük aksesuarları düzenleyin.  

Vidalar / cıvatalar için.

Elektrikçiler ve sigorta saklama için.
Genişletilebilir veya  konsol  tipiÇıkarılamayan bölmeleri olan tepsileri içerirler.  

Kasa içinde konsol yapısı ile katlanabilir, çoklu bölmeler oluştururlar.

Az yer kaplayan büyük depolama kapasitesi.
Elektrikçiler.  

Tesisatçılar.

Demirciler.

Elektronik teknisyenleri.

Ev aletlerinin tamiri.
Tezgahlı taşınabilir kasalarAraç kutusunu taşınabilir bir çalışma tezgahıyla birleştirirler.  

Tekerleklerle donatılmıştır.

Metal veya plastik.

Çok yönlü, ama aynı derecede pahalı.
Laboratuvarlar / atölyeler.  

Otomobil tamiri.
Modüler arabaBunlar daha profesyonel kasetlerdir.  

Öncekilerden daha büyük.

İstiflenmiş tepsiler ile organize edilmiştir.

Metal veya plastik.

Tekerlekli veya tekerleksiz modeller.
Çalıştaylar.  

Fabrikalar.

Garaj.Kutumda kaç alet bulundurabilirim?


Kutunuz için ideal alet sayısına gelince, doğru bir cevap yok. Örneğin, standart bir ev kullanımı alet kutusunda tornavida, çekiç, İngiliz anahtarı, üniversal pense, testere veya demir testeresi, maket bıçağı, şerit metre, su terazisi ve çivi ve vida gibi diğer aksesuarlar dahil olmak üzere yaklaşık 15 parça bulunmalıdır.  

Açıkçası, kutunuz atölye kullanımına yönelikse daha fazla alete ve dolayısıyla daha büyük bir kutuya ihtiyacınız olacaktır. Daha önce de açıkladığımız gibi, bu durumlarda en iyi seçim, modüler bir araba veya tepsili bir araba satın almaktır. Ancak arabanız için bir kutu istiyorsanız, 10 veya 12'den fazla alete ihtiyacınız olmayacak ve bu nedenle daha küçük bir model seçebilirsiniz.

John Dewey Amerikalı filozof

"İşine kendini adamış, işini iyi yapmakla ilgilenen ve el işlerinde tatmin bulan, aletlerine ve malzemelerine sevgiyle yaklaşan akıllı tamirci, kendini sanatsal olarak adamıştır."

En iyi araç kutusu markaları nelerdir?


Günümüzde birçok araç kutusu üreticisi var. Bununla birlikte, son yıllarda birkaç marka, ürünlerinin kalitesi ve çok yönlülüğü ile öne çıktı. Alet kutularının en büyük distribütörleri arasında, ürünleri mükemmel kalitede olduğu ve bir İspanyol markası olduğu için şüphesiz Tayg'i öneriyoruz.  

Popüler evrak çantası, kemer ve alet çantası markaları arasında Mannesmann, Famex ve Stanley bulunur. Bunlar arasında, birkaç yıllık deneyime sahip olduğu, yüksek kaliteli aletler ürettiği ve geniş bir İtalyan dağıtım ağına sahip olduğu için Stanley'i öneriyoruz.

Araç kutuları genellikle hangi boyuta ve kapasiteye sahiptir?


İtalya'da piyasadaki alet kutuları farklı boyut ve kapasitelere sahiptir. Üreticiler, çeşitli alet kutularının kapasitesini inç olarak belirtir. Sonuç olarak, 12"(inç), 16", 20", 24" ve 28" kaset ve ayrıca birkaç daha büyük seçenek buluyoruz  

. İnç sayısı ne kadar büyükse, o kadar fazla alet tutabileceğinizi unutmamalısınız. kutunun içinde, ancak tüm bunlarda ikincisi de ağırlaşacak ve bu nedenle daha az taşınabilir olacaktır.Bu, satın alırken unutmaya meyilli olduğumuz bir faktördür, ancak ürünü günlük kullanımımızı etkileyeceği için çok önemlidir.


Yeni araç kutumun bütçesini nasıl hesaplayabilirim?


Bir ürün satın almak söz konusu olduğunda bütçeyi sınırlamak her zaman harika bir stratejidir. Toolbox fiyatları normalde 500 €'yu geçmez ve fiyatları 30 €'nun altında olan bazı kaliteli modeller bulabiliriz. Her zaman olduğu gibi, fiyat göz ardı edemeyeceğimiz bir dizi faktöre bağlı olacaktır.  

En basit alet kutuları 30 € civarındadır, ancak evrak çantası veya modüler tekerlekli bir kutu gibi daha karmaşık bir şey arıyorsak, kolayca 100 €'ya yaklaşır. Çantalar oldukça ucuzdur ve çoğu durumda aynı işlevselliği sunar. geleneksel kasetler gibi.

Araç kutusu nasıl kullanılır?


Aletlerimizi düzenli tutmak kolay bir iş değildir. Ancak, araç kutuları sayesinde basit ve hatta eğlenceli bir şeye dönüşebilir. Sadece ekipmanınızın gereğinden fazla yer kaplamasını engellemekle kalmayacak, aynı zamanda onu derli toplu ve elinizin altında tutabileceksiniz.  

Aşağıda, bir araç kutusunun nasıl kullanılacağını adım adım açıklayacağız:

  • Tam kapasitesini kullanın. Ev genişse, en hacimli ekipmanı içeride saklayabilirsiniz. Küçükse, yalnızca genellikle kullandığınız araçları saklayın.

  • Araçları sınıflandırın. Saklamadan önce aletlerinizi sınıflandırın. Çeşitli aletleri düz bir yüzeye yerleştirin ve türlerine göre ayırın: anahtarlar, tornavidalar, pense veya vidalar.

  • Aletleri yalnızca iyi durumda tutun. Sınıflandırıldıktan sonra, ihtiyacınız olmayan veya kötü durumda olan herhangi bir şeyden kurtulduğunuzdan emin olun. Tüm araçlarınızı gözden geçirmek için zaman ayırmaya değer. Eski veya bozuk aletlerin yer kaplamasına izin vermeyin.

  • Araçları stratejik olarak yerleştirin. Araçların kullanım sırasını düşünün. Bu şekilde ilk olarak bir onarım başlangıcında kullandıklarınızı girebilir ve belirli bir sırayı takip edebilirsiniz. Ayrıca çeşitli bölmeleri açıp kaparken zaman kaybetmekten de kurtulmuş olursunuz.

  • Her bölmeyi uygun şekilde kullanın. Her parça için belirli alanları dikkate alır. Kutunuzda belirli bir araç türü için yer varsa, onu kullanın.

  • Kaseti düzenli tutun. Aletleri daima düzenli tutun ve mümkünse saklamadan önce temizleyin.

  • Kaseti erişilebilir bir yere yerleştirin. Yaygın bir hata, kaseti kolayca unutabileceğimiz yerlerde saklamaktır. Dekoratif bir nesne değildir, ancak erişilebilir bir yerde olmalıdır.


Satın alma kriterleri


Alet kutuları evinizde veya atölyenizde eksik olmayacak aksesuarlardır. Artık kutuların temel özelliklerini tanımayı öğrendiğinize göre, ihtiyaçlarınıza en uygun ürünü seçmeden önce hangi satın alma kriterlerini göz önünde bulundurmanız gerektiğini açıklayacağız. Aşağıdakilere dikkat edin, yanılmadığınızı göreceksiniz:

 • taşınabilirlik

 • Adam

 • Ağırlık

 • Malzeme

 • organizasyon


taşınabilirlik


Taşınabilirlik, araç kutuları için önemli bir özelliktir. İster atölyede, ister garajda veya evde kullanmayı düşünüyorsanız, ihtiyacınız olan özelliklere sahip bir ürün seçmeniz gerekecek. Bir atölye veya profesyonel ortam için, hareket ettirmenize izin veren tekerlekli büyük bir modeli tercih edebilirsiniz.

Öte yandan, aletlerinizi garajda saklamak için bir kutu arıyorsanız, tekerleksiz bile olsa büyük bir modele bahse girebilirsiniz. Ev için en iyi kasalar, taşıma kulplu orta boy kasalardır, ancak bunları aşırı doldurmamayı unutmayın, aksi takdirde eklenen ağırlıkla uğraşmak zorunda kalırsınız. Arabanızda veya motosikletinizde bir sandık bulundurmak istiyorsanız, daha küçük ve taşıması daha kolay olan bir kumaş modeli seçin.

Adam


Hangi tip araç kutusunun sizin için doğru olduğu büyük ölçüde onu nasıl kullanmak istediğinize ve ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır. Şimdiye kadar ne tür bir araç kutusu kullandınız? Evinizde veya atölyenizde kaç alet var? Gelecekte yeni araçlar satın alacak mısınız?

Genel olarak, bir marangoz, bir tamirci ile aynı ihtiyaçlara sahip değildir, çok daha az bir DIY meraklısıdır. Sadece evde tutmak için bir alet kutusuna ihtiyacınız varsa, piyasadaki en büyük ürünü satın almak için büyük miktarda para harcamaya değmez - küçük, pratik ve saklaması kolay bir model daha iyi olacaktır.

Ağırlık


Araç kutuları bir kez doldurulduğunda çok ağırdır. Aletlerin ağırlığını kutunun ağırlığına eklerseniz, bu paragrafın ilk bölümünde açıkladığımız gibi hareketlilik sorunları ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Kullanacağınız kullanımı değerlendirin ve buna göre kasetinizi seçin.

Elektrikçi veya fiber optik tesisatçısıysanız ve aletlerinizi bütün gün yanınızda taşıyorsanız, plastik veya metal bir alet kutusu tercih etmenizi önermiyoruz, bunun yerine çanta gibi kanvas bir model hatta alet kemeri daha iyi olur. Atölyede çalışıyorsanız tekerlekli daha ağır bir model seçebilirsiniz.


Kadınların ev aletlerine erkeklerden daha fazla yatırım yapma eğiliminde olduğunu biliyor muydunuz?


Malzeme


Piyasada farklı malzemelerden yapılmış alet kutuları ile karşılaşacaksınız. En yaygın olanları güçlendirilmiş plastikten yapılmıştır ve metal bir güvenlik kilidi ile donatılmıştır. Bu kasetler metal olanlardan daha hafiftir ancak daha az dayanıklıdır. Metal modellerle ilgili sorun, ağırlık dışında, sonunda paslanmaları ve bu nedenle değiştirilmeleri gerektiğidir.

Çanta tipi alet kutuları veya alet çantaları günümüzde çok popüler hale geliyor. Çok rahat, ferah ve hafiftirler. Genellikle onları asabileceğiniz kulpları vardır, bu yüzden onları yanınızda taşımak için mükemmeldirler. Vintage ürünleri seviyorsanız veya daha estetik bir şeyler arıyorsanız ahşap kutu arayabilirsiniz.

organizasyon


Seçtiğiniz araç kutusunun ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olun. Bunu yapmak için, ihtiyacınız olan tüm bölmelere sahip olması gerekir. Bir atölyede çalışıyorsanız ve çok fazla aksesuar ve bağlantı elemanınız varsa, bu küçük parçalar için özel boşlukları olan, muhtemelen kapalı ve güvenli bölmeleri olan bir kutu aramanız gerekecektir.

Her zaman olduğu gibi, doğru satın alma yaparken ihtiyaçlarınızı bilmek belirleyici bir faktördür. Kutuda kaç adet ve hangi araçları tutacağınızı biliyorsanız, sizin için ideal modeli bulmanız çok daha kolay olacaktır. Daha fazla harcamaya gerek yok, önemli olan geçerli ve ucuz bir toolbox bulmak.