Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Piyasadaki en iyi beton mikserleri: bizim seçimimiz

Buraya kadar geldiyseniz, beton mikseri almakla ilgilenebilirsiniz. Tamirci misiniz ve evinizde yapacak işiniz var mı? Bir şirketiniz var ve belirli projeleri üstlenmek için malzemeye mi ihtiyacınız var? Bu yazıda beton mikseri hakkında en sık sorulan soruların tüm cevaplarını bulacaksınız.
Bu makineyi hiç kullanmamış biri olsanız bile, ancak herhangi bir zamanda sizin için yararlı olabileceğini düşündüğünüzde bilmek istiyorsanız, bu sizin makaleniz. Operasyonunun basit olduğunu, komplikasyonlarının minimum olduğunu ve piyasada bulacağınız fiyatların çok değişken olduğunu tahmin ediyoruz. Hadi başlayalım?


Beton mikserleri, insanı beton gibi karışımlar yapmak için gereken çabadan kurtarmak için geliştirilmiştir.

Piyasada ev kullanımına ve profesyonel kullanıma yönelik modeller bulunmaktadır.

Yazının sonunda olumlu bir seçim yapabilmek için faydalı satın alma kriterleri bulacaksınız.


Piyasadaki en iyi beton mikserleri: bizim seçimimiz
Yapacağımız ilk şey, size farklı özelliklere ve farklı bütçelere sahip dört model beton mikseri sunmaktır. Size ne için ve hangi özlemlerle hizmet edeceğini gerçekten bilmiyoruz, bu nedenle niyet, aralarından seçim yapabileceğiniz seçenekleriniz olabilir. Bu ilk temasla ilk sonuçlarınızı çıkarabilirsiniz.


 • Ev kullanımı için en iyi beton karıştırıcı
 • Paranızın karşılığını en iyi şekilde veren beton mikseri
 • Profesyonel kullanım için en iyi beton karıştırıcı
 • En büyük beton karıştırıcı


Ev kullanımı için en iyi beton karıştırıcı
BOUDECH tarafından önerilen 70 litrelik beton mikseri, çok düşük fiyatı ve kompakt boyutu sayesinde düşük fiyat aralığında en çok satan olup, onu küçük ev işleri için ideal çözüm haline getiren niteliklerdir. Tambur maksimum 45 cm çapa ve 26 cm ağıza sahiptir ve 275 W motor sayesinde dakikada 36 defaya kadar dönmektedir.

Ağırlığı 29 kg olup 88 cm yüksekliğe ve 70 cm genişliğe ulaşır. Alıcılar, profesyonellere yönelik bir ürün olmadığını bilerek ve parasının karşılığını takdir ederek genellikle olumlu değerlendirir.


Paranızın karşılığını en iyi şekilde veren beton mikseri

Maberg CM120, yalnızca ev kullanımı için değil, aynı zamanda küçük profesyonel müdahaleler için de uygun, sağlam ve güvenilir bir seçenektir. 550 W'lık bir motora ve 120 L'lik bir tambura (yaklaşık 90 L hamur için), 33 cm çapında bir açıklığa sahiptir.

73,5x58x43 cm boyutlarına ve 45 kg ağırlığa ulaşır. Fiyatı göz önüne alındığında, yorumcular bundan çok memnunlar ve sağlam malzemeler ve montaj ve demontajdaki basitlik hakkında olumlu görüş belirtiyorlar.


Profesyonel kullanım için en iyi beton karıştırıcı


VidaXL tarafından üretilen söz konusu beton mikseri 52 kg ağırlığa ve 140 L tambura sahiptir. Tambur dakikada 26,6 devir hızına ulaşır ve 38,5 cm'lik bir açıklığa sahiptir. 650 W motora sahipken, tekerlekler 10 ".

Daha ucuz seçeneklerden daha yüksek bir seviyeye yerleştiren sektör profesyonelleri de dahil olmak üzere sayısız olumlu eleştiriye sahiptir. Montaj biraz sabır gerektirir, ancak bir kez kalktığınızda olacaktır. zahmete değmek.En büyük beton karıştırıcı


Maberg CM180, yaklaşık 135 L karışımı karıştırabilen 180 L'lik büyük bir tamburla donatılmış bir beton mikseridir. Motor 800 W olup, şalter IP55 kategorisinde toza ve sıvılara karşı dayanıklıdır. Toplam ağırlık 60 kg'dır ve daha uzun ömür için bir taç dişli ve dökme demir dişlilerle donatılmıştır.

Profesyonel ve yoğun kullanıma yönelik, kesinlikle sağlam ve hacimli bir üründür ve kullanıcılar tarafından da onaylanmıştır.


Alışveriş rehberi: Beton mikseri hakkında bilmeniz gereken her şey
Önceki paragraflarda gördüğünüz gibi farklı özelliklere sahip beton mikserleri bulunmakta ve farklı insan profilleri için tavsiye edilmektedir. Artık oldukça büyük bir pazarda neler bulabileceğinizi bildiğinize göre, onları inceleyeceğiz. Beton mikseri satın alırken ortaya çıkabilecek en yaygın soruları cevaplamaya çalışacağız.Beton mikserleri, insanı beton gibi karışımlar yapmak için gereken çabadan kurtarmak için geliştirilmiştir. (Kaynak: Kalinovsky: 39054577 / 123rf.com)Beton karıştırıcı nedir?

Beton ve diğer faydalı karışımların bileşimi için farklı malzemeleri karıştırmayı misyon edinmiş bir makinedir. Bir karışımın bileşimi için kullanılan tüm bu malzemeler genellikle ağırdır ve önemli ölçüde işlem gerektirir. Günümüzde beton mikseri sayesinde bu iş çok daha kolay.

Piyasada evsel veya profesyonel kullanıma yönelik çok çeşitli beton mikserleri bulunmaktadır. Özellikler, diğer önemli özelliklerin yanı sıra kapasitesine, tank veya tamburun çapına, beton karıştırıcı tipine, motor tipine ve ağırlığına bağlı olarak değişebilir.


Beton mikseri satın almanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Geleneksel bir beton mikseri, kullanımı çok karmaşık bir şey değildir. Ayrıca, sorulduğunda verilen ayrıntılar son derece açıktır. Yine de ve nasıl kullanmak istediğinize bağlı olarak, bir takım avantajları ve dezavantajları olduğunu söylemeye gerek yok. Aşağıdaki tabloda onları görmeye gidiyoruz.

Avantajlar


 1. Karışımları için farklı malzemelerin çalışmasına izin verirler.
 2. Kullanımı oldukça basittir
 3. Ev ve profesyonel kullanım için modelleri vardır
 4. Birkaç çeşit beton karıştırıcı vardır.
 5. Manuel karıştırmaya dahil olabilecek fiziksel çabadan tasarruf sağlarlar.
 6. Oldukça değişken fiyatlar ve farklı bütçeler için
 7. Piyasada çok çeşitliDezavantajları


Profesyonel bir beton mikseri oldukça pahalıdır

Bazıları gerçekten ağır olabilir

Kaç çeşit beton mikseri vardır?


Artık beton mikserlerinin ne olduğunu, piyasadaki seçenekleri ve bunların avantaj ve dezavantajlarını bildiğinize göre, ana çeşitlerini öğreneceksiniz. Başka bir tip beton mikseri ile ilgilenebileceğinizi düşündüğümüz için bunlardan bahsetmek ve temel özelliklerinin neler olduğunu kısaca açıklamak istiyoruz.


Sabit veya yarı sabit: Çok olumsuz hava koşulları olmadığı sürece, söz konusu işin yapılması amaçlanan yere kalıcı olarak yerleştirilirler.

Taşınabilir: Taşınabilmeleri için tekerleklerle donatılmıştır. Daha hafif olmaları ve aynı zamanda daha düşük kapasiteleri ile karakterize edilirler.

Kendinden yüklemeli: Genellikle biri dizel diğeri elektrikli olmak üzere iki motoru vardır. Normalde büyük ölçekli işlerde kullanılırlar. Üretim sürecini otomatikleştirmek için bir su deposuna ve bir yükleme deposuna sahiptirler.

Çekilebilir: Yapıları güçlendirilmiştir ve büyük lastiklerle donatılmıştır. Diğer araçlara takılabilirler.

Bir beton karıştırıcısını hangi parçalar oluşturur?


Daha önce beton mikserlerinin farklı modellerini ele aldığımız bir noktaya geldik ve sizler de yapılarına göre çeşitlerini bilebildik. Nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için, onu oluşturan ana parçaları ve işlevlerini bilmek asla zarar vermez. Her şeyi kısa ve anlaşılır hale getireceğiz.

 • Cam veya tambur: Karışımı yapacak malzemelerin biriktirildiği yer burasıdır.
 • Taç: Camın dış kısmında bulunan halkadır. Enerjiyi motordan tamburun kendisine ileten pinyon ve redüktör ile birlikte dişlinin bir parçasıdır. Bakım gerekiyor.
 • Motor: motor, beton mikserinin kalbidir. Tüm enerjinin tambura iletilmesinden sorumludur.
 • Gidon: Camın fazla çaba harcamadan devrilebilmesini sağlar.
 • Çerçeve: Tamburun kendisinin ve olası karışımların hareketini ve ağırlığını destekleyen yapıdır.Piyasada evsel ve endüstriyel kullanıma yönelik modeller bulunmaktadır. (Kaynak: Budabar: 40982856 / 123rf.com)Beton mikserleri hangi şanzımana sahip olabilir?


Bir beton mikserinin en öne çıkan kısımlarını öğrendikten sonra aklınızda bulundurmanız gereken bir şey var. Piyasada birkaç tip olduğu için şanzımanın kendisidir. Aslında, bu makineyi doğrudan şanzımanla veya tepenin kendisi aracılığıyla bulabilirsiniz. Farklar önemli ve onları daha iyi bilirsiniz.

Taç dişli şanzıman ile motor, enerjisini pinyon, dişli kutusu ve tepenin kendisi aracılığıyla tambura iletir. Direkt tahrik ile motor, enerjisini doğrudan ve bir dişli kutusu ve bazı kayışlar veya dişliler yardımıyla aktarır. Tamburun hareketiyle harekete geçen daha az parça olduğundan çok daha sessizdirler.

Beton mikserinde beton nasıl hazırlanır?


Beton ana yapı malzemelerinden biridir. Bileşimi su, bağlayıcılar ve bazı agregaların karışımına dayanmaktadır. Belki de en yaygın kullanılanı olan Portland çimentosu, çakıl ve kum ile birlikte uygunluk, sertleşme süreleri ve diğer değişken türlerine bağlı olarak değişen diğer katkı türleri ile yapılabilir.

Beton mikserinde beton yapmanın en pratik yolu, farklı unsurları düzenli bir şekilde bir araya getirmektir. Önce çakıl ve kullanılacak suyun yarısı. Daha sonra çimento, kum ve suyun geri kalan kısmı. Buradan karışım birkaç dakika içinde hazır olmalıdır.

Belirli bir doku tipi elde etmek için oranlar değişebilse de, beton aşağıdaki gibi yapılabilir:

 1. 1 kısım beton
 2. 0,5 kısım su
 3. 2 kısım kum
 4. 4 parça çakıl

Le Corbusier Fransız-İsviçreli mimar

“Yapı malzemelerinin doğruluğu: beton, tuğla ve taş, yapılan ve yapılacak tüm binalarda mevcuttur”.


Satın alma kriterleri
Makale boyunca okuyacağınız gibi, beton mikserleri hemen hemen hepsi birbirine çok benzese de farklı yapı tipleri ve farklı özelliklerle sunulmaktadır. Bu son bölümde, bir seçim yaparken en önemli yönlere odaklanacağız. Endişelenme, hantal değil, ama sana çok yardımcı olacak birkaç kısa not.

 • Kullanmak
 • davul
 • Sabit veya taşınabilir
 • Motor
 • Güç

Kullanmak

Anlamanız gereken ilk şey, kullanmak istediğiniz kullanım türünün çok alakalı olduğudur. Esas olarak, faydaları ve ev veya profesyonel kullanım durumunda değerin önemli ölçüde değişeceği gerçeği nedeniyle. Sizin durumunuzda ev kullanımı için ihtiyacınız varsa, buna adanmış beton karıştırıcılar daha uygundur.

Ayrıca, daha basittirler ve çok daha hafiftirler. Bunun etkisi, tambur kapasitesinin önemli ölçüde daha az olmasıdır. Buna karşılık, profesyonel kullanım için olanlar daha sağlamdır, çok daha fazla kapasiteye sahiptir ve farklı motor tiplerine sahip olabilir. Genel bir kural olarak, dizel veya benzin. Ayrıca çok daha pahalı olacaklar.
Bir beton karıştırıcı, karıştırma için farklı malzemeleri işlemenizi sağlar. (Kaynak: Budabar: 40287904 / 123rf.com)

davul
Bu çokça göz önünde bulundurmanız gereken bir kriterdir. Bardağın toplam kapasitesi her zaman karıştırma için faydalı olandan daha fazladır. Bu bir kez temizlendiğinde, ihtiyaçlarınız için doğru kapasiteye sahip olmayan bir beton mikseri bir sıkıntı olduğundan, önemli bir faktörle karşı karşıya kalırsınız. Kötü bir seçim, işi iki katına çıkarmanıza neden olabilir.

Ev işleri için kullanacaksanız 60 ile 140 litre arasında değişen bir litre yeterli olabilir. Ancak, satın alma saygın bir iş ve profesyonel bir yaklaşım için yapılıyorsa 160 litre ve üzeri modelleri tercih etmenizde fayda var. 350 litreye kadar kapasiteye sahip olanları bulmak yaygındır.

Sabit veya taşınabilir
Bir beton mikseri sınırlı kapasiteye sahip olduğunda, yapısı daha hafiftir ve tekerlekleri içerebilir. Bu özelliklerle, istediğiniz zaman ve nispeten kolaylıkla hareket ettirebilirsiniz. Ancak taşınabilir endüstriyel beton mikserleri de vardır.

Sabit beton mikserleri, sağlamlıkları ve iş günü boyunca yüksek karıştırma kapasiteleri ile karakterize edilir. Açıkça daha ağırdırlar ve kolayca taşınamazlar. Konfor veya tam, kesintisiz performans arasında seçim yapmak size kalmış.


Motor
Mevcut birçok beton mikseri tipine ek olarak, motor tipiyle ilgili başka bir sınıflandırma türü daha vardır. Ve kendinize soruyorsunuz, bu beton mikserinin çalışmasını ve performansını etkiler mi? Tabii ki, kullanılan motor türü ne yapabileceğinize dair bir takım ipuçları sağlar.


Elektrik: genellikle ev işleri için veya başka bir şeyin olmadığı durumlarda küçük profesyoneller tarafından bile kullanılırlar.

Dizel: Dizel ile çalışırlar ve genellikle büyüktürler.

Benzin: Elektrik prizine ihtiyaç duymadan devreye alınabildiği için en çok kullanılan motorlardan biridir. Doğal olarak profesyonel oldukları açıktır.


Güç
Bu özellik de önemlidir, çünkü mikserin kendisinin karıştırmayı gerçekleştirmek için geliştirebileceği gücü belirler. Bununla birlikte, geri kalan mekanizmalar kaliteli değilse, bu hiçbir işe yaramazdı. "Kontrolsüz kuvvetin faydasız olduğunu" unutmayın. Bu durumda, kaliteli parçalar olmadan güç, bir avantaj olarak aynı olmazdı.

Gösterişsiz bir ev tipi beton mikseri için yaklaşık 220 W güç yeterli olabilir. Karıştırmak için daha fazla zamana ihtiyacınız olacak, ancak yapılacak iş mütevazı ise sorun olmayacaktır. Profesyonel kullanıma odaklanan bir beton mikseri söz konusu olduğunda, 550 W'tan itibaren zaten iyi performansa sahip makineler bulabilirsiniz.