Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Piyasadaki en iyi dalgıç pompalar: bizim seçimimiz

 Sulama sisteminiz için bir kuyudan su çekmeniz mi yoksa kır evinize su sağlamanız mı gerekiyor? Çiftliğinizde, seranızda, iş yerinizde, evinizde veya teknenizde harici bir kaynaktan su içiyorsanız ihtiyacınız olan şey bir dalgıç pompadır. Bu ekipmanlar size sorunsuz bir şekilde su sağlayacaktır. Kullanımı basit, ucuz ve çok işlevseldirler.Dalgıç pompalar çok yönlüdür: Onlara yalnızca kuyudan gelen su için değil; ayrıca bir gölet veya akvaryumdaki suyu harekete geçirmek, su basmış bir bodrumu boşaltmak ve hatta teknenizi istenmeyen sudan kurtarmak için de kullanılabilirler. Dalgıç pompa almayı düşünüyorsanız doğru yerdesiniz: okumaya devam edin!

Hangi marka dalgıç pompa en iyisidir?, Dalgıç kuyu pompasını nasıl seçerim?, Borewell için en iyi pompa hangisidir?, Kuyu pompasını nasıl seçerim?, Ev kullanımı için en iyi dalgıç pompa, en iyi dalgıç pompa 1hp, en iyi sondaj için dalgıç pompa,grundfos dalgıç pompa kataloğu,akvaryum için en iyi dalgıç pompa,grundfos dalgıç pompa seçimi,hindistan'daki en iyi dalgıç pompa,grundfos dalgıç pompa özellikleri[/caption]

 • 12 V'un üzerindeki motorlara sahip büyük kapasiteli dalgıç pompalar ve daha küçük olanlar da vardır. Büyük olanlar kanalizasyon, artık su ve kuyular için idealdir. küçük olanlar akvaryumlar ve göletler için tasarlanmıştır.

 • Dalgıç pompalar, geleneksel pompalardan farklı olarak suyun olmadığı yerde çalışmaz. Bu, su dışındayken onları çalıştırmamanız gerektiği anlamına gelir, aksi takdirde motor yanar.

 • Dalgıç pompalar için ana satın alma kriteri güçtür. Hangi işleve ihtiyacınız olacağını dikkatlice düşünün ve size en uygun olanı seçin. Karasu veya kuyu pompaları genellikle maksimum güç ve kapasiteye sahiptir.


Piyasadaki en iyi dalgıç pompalar: bizim seçimimiz


Dalgıç pompalar, şehirden uzakta yaşayan ve bir kuyudan su çekmesi gereken insanlara çok yardımcı oluyor. Ayrıca drenaj ve tekne işleri için kullanılırlar. Piyasada birçok farklı model ve tür var, bu nedenle seçim karmaşık olabilir. Size yardımcı olmak için sizin için en iyi dört modeli seçtik:

 • En elverişli

 • en verimli

 • Paranızın karşılığı için en iyisi / En çok yönlü

 • Yüksek derinlikler için en iyisi


En elverişli


Tacklife GSUP2B, tahmini 9000 l / s akış hızına sahip, karanlık su için 400 W'lık bir dalgıç pompadır. Maksimum 5 m basma yüksekliği ve 6 m derinlik ile çalışır. Ø 25 mm'ye kadar kirlilikten korkmaz, iş bittiğinde 3 cm'nin hemen altında su bırakır ve aşırı yüklenme durumunda veya iş bitiminde otomatik kapanma özelliğine sahiptir. Özellikleri onu en yaygın kullanımlar için uygun kılan hafif ve ekonomik bir pompadır.

en verimli
Einhell GC-DP 1020 N Karanlık Su Pompası, 230 V, 1000 W, 18000 L/hEinhell GC-DP 1020 N, 1000 W emilen gücü ve maksimum 18000 l/h debisi ile karanlık su için özellikle verimli bir dalgıç pompadır ve 5 m'ye kadar kısa sürede büyük hacimlerde suyu hareket ettirebilir. . derinlik ve maksimum 8 m kafa ile. Çapı 20 mm'den fazla olmayan artıklarla çalışır ve bir şamandıralı şalter ve evrensel konektör ile donatılmıştır.

Paranızın karşılığı için en iyisi / En çok yönlü
Makita PF1010 DALGIÇ Pompa
Makita PF1010, Ø 35 mm'ye kadar katı partiküller içeren karanlık suyu boşaltmak için uygun, 15000 l / s akış hızına sahip 1100 W'lık bir pompadır. 10 m prevalansa sahiptir ve 5 m derinliğe kadar çalışır. Makita'nın teklifi, dengeli özelliklere sahip ve nispeten çok yönlü, sağlam ve performanslı bir pompa olarak onaylandı ve uygun bir fiyata satıldı.

Yüksek derinlikler için en iyisi


Black + Decker BXUP1100XDE Dark Water Daldırma Pompası (1.100 W, maks. Akış hızı 16.500 l/h, maks. Yükseklik 10.5 m)
Black & Decker BXUP1100XDE, maksimum 16500 l / s akış hızına sahip, karanlık su için 1100 W'lık bir dalgıç pompadır. 10 m'lik bir kabloya, maksimum 10,5 m'ye ve 7 m'ye kadar çalışma derinliğine sahip olan Black & Decker teklifi, büyük yüzme havuzlarında olduğu gibi özellikle çok derin sularda çalışmak için uygundur. veya su kuyuları. Ø 20 mm kirliliklere karşı dayanıklıdır ve 45 mm su bırakır.

Alışveriş Rehberi: Dalgıç pompalar hakkında bilmeniz gereken her şey


Piyasada çok çeşitli dalgıç pompalar bulacaksınız. Birçok farklı model, tip ve marka var. En iyisini seçmek kolay bir iş değil. Bu ekipmanın nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olmak için, dalgıç pompalarla ilgili temel soruları yanıtladığımız aşağıdaki satın alma kılavuzunu geliştirdik.

Dalgıç pompa nedir?


Dalgıç pompa, adından da anlaşılacağı gibi, bir sıvıya daldırılmış ekipmandır. Dalgıç pompalar, içine daldırıldıkları sıvıyı dışarıya pompalamalarını sağlayan yuvasında sızdırmaz bir çark içerir. Bu tip pompaların avantajı, hava basıncına bağlı olmadıkları için yüksek bir pompalama kuvveti üretmeleridir.

Dalgıç pompaların temel işlevi, bir sıvıyı bir noktadan diğerine taşımaktır. Bu nedenle, çalışma karakteristikleri ve sıvı üzerinde etkili olan bileşenler, söz konusu sıvının özellikleri ile sıkı bir şekilde ilişkilendirilmelidir. Bu pompalar esas olarak atık suların pompalanması ve çıkarılması için ve kuyularda kullanılır.

Dalgıç pompa nasıl çalışır?


Dalgıç pompaların çalışması çok basittir. Bu cihazlar, dönme enerjisini kinetik enerjiye ve basınca dönüştürerek suyu yüzeye doğru iter. Bu, pompadaki su devresi sayesinde mümkündür. İlk olarak, çarkın dönüşünün onu difüzörden ittiği ve oradan yüzeye çıktığı çıkışta.

Hareket türü ve tasarlanma şeklinin bir sonucu olarak dikey konumda çalışırlar. Bu, sistem çalışırken ürettiği suyun ve ürettiği kinetik enerjinin basınç haline gelmesine, sıvıyı pompalama görevini yerine getirmesine neden olur. Siyah suda (katı kalıntılı) temiz su pompası kullanırsanız, pompa zarar görebilir.


Dalgıç pompa ne için kullanılır?


Daldırıldığında kırılmayan bir su pompalama sistemine mi ihtiyacınız var? Bir kır eviniz olabilir ve bir kuyudan su pompalamanız gerekebilir ya da su basmış bir bodrumunuz var ve onu boşaltmak istiyorsunuz. Pekala, bir dalgıç pompa aradığınız çözümdür. Gövdeye iyi kapatılmış motor sayesinde, sorunsuz bir şekilde daldırabilirsiniz.

Dalgıç pompalar, çamur ve su gibi aşındırıcı olmayan sıvılarda çalışır. Kısacası, sıvıları A noktasından B noktasına taşımak için tasarlanmış ekipmanlardır. Bunları şu amaçlarla kullanabilirsiniz:

  • Bir kuyudan  , doğal kaynaktan, sarnıçtan veya drenaj alanından su çekin .

  •  Temizlemek için bir yüzme havuzunu boşaltın .

  •  Herhangi bir nedenle veya acil bir durumda su basmış bir teknenin bir alanını boşaltın .

  • Siyah suyu veya atık suyu ortadan kaldırın  (modele göre değişir).

  •  Geleneksel olmayan  kuyuları ortadan kaldırın  .

  •  Sürekli kullanım için kuyulardan su çekin .

  • Su  basmış bir  bodrumun boşaltılması  .


Dalgıç pompaların avantajları ve dezavantajları nelerdir?


Dalgıç pompanın ana avantajı, her zaman sıvıya daldırıldığı için asla çalıştırılmamasıdır. Dalgıç pompalar, suyu hareket ettirmek için çok fazla enerji harcamak zorunda olmadıkları için çok verimlidir. Suyun basıncı onu yukarı doğru iter ve pompanın enerji harcamasının çoğunu kurtarır.

Dalgıç pompaların ana dezavantajı, zamanla contaların aşınabilmesidir. Bu olduğunda, sonunda motora su girecek ve pompa tamir edilene veya değiştirilene kadar motoru kullanılamaz hale getirecektir. Ayrıca, bir dalgıç su pompasının onarımını pahalı ve çok karmaşık hale getiren tam da bu tip su geçirmez contadır.

Dalgıç pompaları ne için kullanabilirim?


Bu, herhangi bir karar vermeden önce kendinize sormanız gereken bir sorudur. Bir dalgıç pompa satın almayı planlıyorsanız, netleştirmeniz gereken ilk şey, neye ihtiyacınız olacağıdır. Kullanımınız, seçtiğiniz pompanın fiyatı, modeli ve tipinde önemli bir fark yaratacaktır.

Dalgıç pompaların daha yaygın kullanımlarından bazıları ve satın alma kararınızı nasıl etkilediği aşağıda açıklanmıştır:

  • Akvaryumlardan ve havuzlardan suyu hızla çıkarın. Bunu yapmak için 8 ila 10 V arasında küçük bir elektrik motoruna sahip basit bir pompaya ihtiyacınız olacak. Bu pompalar en ucuz ve bulunması en kolay olanlardır.

  • Kuyular, ev için su, çalışmaya devam etti.
   Sürekli kullanım için, örneğin evinize su sağlamak için. Bu durumda, profesyonel bir pompaya ihtiyacınız olacaktır. Bu cihazlar 900 W'a kadar çok güçlü motorlara sahiptir ve saatlerce yorulmadan çalışabilir.

  • Temiz sular. Temiz sular, askıda katı parçacıklar içermeyen sulardır. Örneğin kuyulardan gelenler iç tüketime uygundur. Deniz veya havuz suyu da olabilir.

  • Kara sular. Siyah su için motoru koruyan filtreli özel pompalar vardır. Siyah su, genellikle septik tanklardan, sızıntılardan ve durgunluklardan gelen kanalizasyon veya atık sudur.Dalgıç pompa kullanırken su akışı ne kadar önemlidir?


Su debisi, pompalanacak veya çıkarılacak su miktarının zaman birimine bölünmesiyle hesaplanır. Genellikle litre/dakika veya litre/saat olarak ifade edilir. Gerekli su akışını belirlemek için su ihtiyacının hesaplanması gerekecektir. Evsel ve sulama sistemlerinde debi ve basıncın yeterli olduğundan emin olmak gerekir.

Tavsiyemiz, gerekli akış hesaplamalarını yapmak için bir profesyonel istihdam etmektir. Bu şekilde seçiminizde hata yapmadığınızdan ve ihtiyacınız olan tüm suya sahip olduğunuzdan emin olacaksınız.


Bir dalgıç pompa kapanmadan ne kadar süre çalışabilir?


Dalgıç pompanın çalışma süresi modele ve markaya bağlıdır. Bu, bir pompadan diğerine çok değişen bir faktördür. Çelik yataklara veya seramik burçlara monte edilmiş çok verimli çark sistemlerine sahip motorlar vardır ve bu motorlar haftada yedi gün, günde 24 saat çalışmasına izin verir.

Diğer modellerde ısı emicili özel gövdeler ve muhafazalar bulunur. Bu modeller sürekli çalışabilir veya görev döngülerine sahip olabilir. Çalışma süresi, her modelin teknik özelliklerinde  bir yüzde ile birlikte bir görev  döngüsü olarak belirtilir  Örneğin,  %60'lık bir  görev  döngüsü , bir saat çalıştığı ve 40 dakika boyunca duraklamaya devam ettiği anlamına gelir.Dalgıç su pompalarında en sık karşılaşılan sorunlar nelerdir?Dalgıç su pompaları karmaşık ekipmanlardır. Uzun süre dayanacak ve saatlerce durmaksızın çalışacak şekilde tasarlanmalarına rağmen, sorun çıkarabilirler. Bu problemler tüm dalgıç pompalarda ortaktır ve ateşleme problemlerini, yetersiz su akışını ve kuvvet düzenleme problemlerini içerir.

İşte en yaygın sorunları, nedenlerini ve olası çözümlerini içeren bir tablo:


SorunMuhtemel nedenÇözüm
Pompa açılmıyor  .Akım yok veya fazlardan biri yok.
Kablo çok uzun ve ince.
Kontaklar koptu ve sıcaklık rölesi devreye girdi.
Güç kablosu bağlantısı kesildi.
Çarkta kalıntılar var.
Nedeni bulmak için bağlantıyı inceleyin.
Daha kalın bir yüksek voltaj kablosu kullanın.
Kişileri değiştirin.
Bağlantıyı kontrol edin ve yeniden bağlayın.
Elektrik kısmını düzenleyin.
Temizlemek.
Su akışı yok. Pompa çok fazla veya çok az zorluyor.rezerv işlevi etkinleştirildi.
Belirtilenden daha az kapsam.
Giriş engellendi.
Tüp tıkanmış veya kırılmış.
Pervane aşınmış.
Rulman tertibatı gevşek veya kırık.
Tutma valfi tıkalı.
Akımı değiştirin veya kabloları ters çevirin.
Asansörü ayarlayın.
Engelleri kaldırın.
Herhangi bir engeli kaldırın veya boruyu sabitleyin.
Pervaneyi değiştirin.
Rulman grubunu değiştirin.
Dönüş valfini değiştirin.
Doğru gücü kullanarak akış çok fazla veya çok az.Bol akış ama yeterli su yok.
Pompa gerekli derinliğe yerleştirilmemiştir.
Su seviyesi pompa girişine ulaşamayacak kadar düşük.
Doğru akış pompasını değiştirin.
Pompayı gerektiği kadar daldırın.
Pompa derinliğini sınırlayın veya ayarlayın.
Otomatik eksen düzgün çalışıyor, manuel olan çalışmıyor.Otomatik su seviyesi elektrodu aşınmış veya hasarlı.
Topraklama kablosu aşınmış veya hasarlı.
Elektrodu ve kabloyu inceleyin, ardından değiştirin.
Kontrol kutusunu inceleyin veya değiştirin.Dalgıç pompayı nasıl temizleyebilirim?
Dalgıç pompalar büyük bakım gerektirmez. Contalar ve dahili elektrikli parçalar iyi çalışıyorsa endişelenmenize gerek yok. Ancak, pompanın uzun süre iyi durumda kalmasını istiyorsanız, ona iyi bakmanız gerekecektir. Adım adım nasıl temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:  • Parçaları sökün ve  hem oluklarda hem de derzlerde iyice temizleyin.

  • Tüm  bileşen  vidalarını  ve rondelaları iyice temizleyin .

  •  Gerekli tutuşu elde etmek için yağlayıcı gerektiren parçaları yağlayın .

  • Aşınmış  , paslanmış veya bozulmuş parçalar olup olmadığını kontrol edin.

  • Kırık parçalar  varsa, bunları değiştirmeniz gerekecektir.

  •  Suyun motora ulaşmasını önlemek için yeni  sızdırmazlık  parçaları ve bileşenleri yerleştirin.

  • Son olarak,  dalıştan önce tüm ünitenin ve bileşenlerinin revizyonunu ve montajını yapın.

  • Pompayı güç kablosundan çekmeyin. Üretici tarafından belirtilen derinliğe dikey olarak yerleştirin.
 
Satın alma kriterleri


Artık dalgıç pompalar ve nasıl çalıştıkları hakkında bilmeniz gereken her şeyi bildiğinize göre, şimdi satın alma kriterlerine odaklanma zamanı. Bu faktörler, iyi bir pompa ile mükemmel bir pompa arasındaki farkı yaratacaktır. Bu bölümde, satın alma işleminiz için ağırlık, boyutlar ve diğer temel kriterler hakkında konuşacağız. Hazır? Hadi başlayalım!

 • Dürbün

 • Siyah su veya temiz su

 • Kullanmak

 • Güç

 • Malzemeler

 • Aksesuarlar


Dürbün


Akış hızı, dalgıç pompa satın almak için ana kriterlerden biridir. Bu faktör, yapılabilecek kullanımların yanı sıra bir taraftan diğerine hareket ettirilebilecek su miktarını belirleyecektir. Hangi tip ekipmanın sizin durumunuza en uygun olduğunu belirlemek için hangi aralığın gerekli olduğunu bilmek çok önemlidir.

Bir gölet veya akvaryum için dalgıç pompa arıyorsanız, akış hızı konusunda endişelenmemelisiniz. Çok ihtiyacın yok. Öte yandan, yüzme havuzlarını boşaltmak veya bir kuyudan eve su getirmek için daha yüksek bir debi gereklidir. Su akışını hesaplamayı unutmayın ve her zaman ihtiyaçlarınıza göre seçim yapın.

Siyah veya temiz sular


Dalgıç pompa seçiminde en önemli özelliklerden bir diğeri, pompalayacağımız sıvının türüne bağlı olacaktır. Piyasada temiz su, siyah ve değişken su için özel pompalar bulacaksınız. Bu faktör çok önemlidir çünkü siyah suda temiz su pompası kullanırsanız yanacaktır.

Kirli su, doğal sızıntılardan veya durgun sudan da gelebilir. Örneğin, bodrum katı su basmışsa veya dalgıç pompanın tuvaletten boşaltılan su için çalışmasını istiyorsanız, siyah su filtreli bir pompaya ihtiyacınız olacaktır. Bir havuzu doldurmak veya boşaltmak istiyorsanız, en iyi pompalar temiz su pompalarıdır.

Kullanmak


Bir dalgıç pompa modeli seçmeden önce, kullanım amacı hakkında net bir fikre sahip olmak gerekir. Bir akvaryum veya havuz pompası, bir kuyudan evinize su getirmek veya bir fosseptiği boşaltmak için kullanılan pompa ile aynı değildir. Her dalgıç pompanın bilinmesi önemli olan somut bir kullanımı ve özelliği vardır.

Bir havuz için, düşük güçlü bir pompa (10 veya 12 V) ve özel filtreler olmadan yeterli olacaktır. Bu pompalar ekonomik ve çok gizlidir. Öte yandan, bir kuyudan su çekebilecek veya bir havuzu doldurup boşaltabilecek bir cihaz istiyorsanız, 600 veya 900 W motor ve su geçirmez aksesuarlarıyla daha karmaşık bir model aramanız gerekir.

 

Güç


Güç, önceki noktayla yakından ilişkili bir faktördür. Beygir gücü, dalgıç pompanızın neler yapabileceğini büyük ölçüde belirleyecektir. Düşük güçlü pompalar, örneğin akvaryumlar ve havuzlar için kompakt modeller, bir kuyudan su çekemez ve bunun tersi de geçerlidir.

Evinizdeki kuyudan su çekmek veya musluğa basınç ve akış vermek gibi sürekli ve yoğun kullanım için profesyonel bir pompaya ihtiyacınız olacaktır. Bu cihazlar, örneğin evin çatısında bulunan bir tanka çok yüksek su pompalamak için yeterli akış ve yeterli güç sağlayan 900 W motorlara sahiptir.

Malzemeler


Dalgıç pompanızı seçerken göz ardı etmemeniz gereken bir diğer unsur da malzemelerdir. Pompanın kalitesi ve zaman içindeki süresi, ikincisine bağlı olacaktır. Her zaman su altında çalıştıkları için maksimum güvenilirliğe sahip olmaları gerektiğini düşünmelisiniz. Bu sadece en iyi malzemeler kullanılarak elde edilir.

Çelik, yüksek hız çeliği (HSS) veya paslanmaz çelik gövdeli bir pompa seçin. Pas ve korozyona karşı koruma katmanlarına sahip olması çok önemlidir. Su geçirmez contaları da kontrol etmelisiniz, çünkü bunlar genellikle bu ekipmanla ilgili ana sorunlardan biridir. Tabii ki, hortumların ve kauçukların yalıtılması ve sızdırmaz hale getirilmesi gerekecektir.

Aksesuarlar


Birçok kişi dalgıç pompa alırken aksesuarlara aldırış etmez. Ancak, ikincisi bir fark yaratabilir. Daha basit ve daha kompakt modeller genellikle çok fazla aksesuara sahip değildir. Bu ekipmanlar basit ve ucuzdur; sadece işe bağlı olmaları gerekir.

Öte yandan aradığınız profesyonel bir model ise bazı aksesuarların varlığına dikkat etmelisiniz. Örneğin, su seviyesi çok düşük olduğunda pompayı kapatan bir şamandıralı anahtar. Ayrıca, çok ısındığında pompayı kapatan aşırı ısınma koruma sistemlerine sahip olmaları da önemlidir.