Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Piyasadaki en iyi hava kompresörleri: bizim seçimimiz

 Hava kompresörü, soğutma için havayı sıkıştıran karmaşık bir sistemdir. İşlemi kolaylaştırmak için genellikle su veya yağ kullanılır. Sıkıştırmanın amacı havanın korunmasıdır. Sıkıştırıldıktan sonra, örneğin bir evin duvarlarını boyamak için silindirleri doldurmak veya yüksek hızda fırlatmak için kullanılabilir.Hava kompresörleri evsel ve profesyonel işlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Fazla ileri gitmeden tüm mekanik atölyelerde bu sistemlerden birini bulacaksınız. Çok çeşitli görevleri yerine getirebilirler, bu nedenle bu yazıda piyasadaki en iyi hava kompresörünü satın almanıza yardımcı olmak istiyoruz.

 • Hava kompresörleri çok yönlü araçlardır. Delik delmek, malzeme kesmek, taş üzerinde işaret yapmak veya beton dökmek için kullanılabilirler.

 • Evde sıvı plastik ürünleri boyamak, cilalamak veya uygulamak için kullanılabilirler. Ayrıca temizlik işleri veya araba lastiklerini şişirmek için de kullanışlıdırlar.

 • Piyasada birkaç tip hava kompresörü bulunmaktadır. En yaygın olanları, kompakt ve hafif olan elektro-taşınabilir olanlardır.

 • Sanayi sektöründe en çok kullanılanları pnömatik olanlardır, daha büyük ve daha güçlüdür. Her iki tür de popülerdir çünkü birçok görevi düşük enerji tüketimi ile gerçekleştirmenize olanak tanır.


Piyasadaki en iyi hava kompresörleri: bizim seçimimiz


Hava kompresörleri karmaşık sistemlerdir, büyük kullanım olanakları sunarlar ve teknik açıdan oldukça karmaşıktırlar. Mevcut çok çeşitli modellerden sizin için doğru olanı seçmek zor olabilir. Bu nedenle, satın alma kararınızı kolaylaştırmak için piyasadaki en iyisini seçtik.

 • ABAC Kutup Pozisyonu B20

 • Orijinal Fengda FD186

 • ABAC Montecarlo

 • Einhel 4020495 TH-AC 190 / 6l

 • mistral


ABAC Kutup Pozisyonu B20
HAVA KOMPRESÖRÜ ABAC ART. ABAC 1129100008 LT.24 DİREK KONUMU 8 BAR 2HP KİTLİ 8 ADET ART. 2809913655. ABAC SON MODEL


Bu kompresörün 24 litrelik büyük bir basınçlı hava depolama tankı vardır. 2 HP gücündeki elektrik motoru dakikada 170 litre hava emiş kapasitesine sahiptir ve maksimum 8 bar basınç ifade edebilir. Tekerlekleri ve üst tutacağı ile her yere kolayca taşınabilir.

Alıcılar, onu güçlü bir hava jeti ile mükemmel, sessiz bir makine olarak değerlendirdi. Pakete dahil olan kullanım kılavuzu kolay anlaşılır, anlaşılır ve sezgiseldir. Birçok kişi tarafından "mücevher" olarak kabul edilen bu taş, profesyonel kullanım için de tavsiye edilir ve kesin etkisi olan bir hediye için idealdir.

Orijinal Fengda FD186
Orijinal Fengda FD186 - Hava Kutusu / Basınç Anahtarı / 3L / 4 bar / Otomatik Durdurma ile Profesyonel Model Airbrush Kompresörü


Küçük boyutları (33x15x34 cm) ve 6 kg hafifliği ile mini kompresör. Gürültü seviyesi 60 db'nin altındadır ve çok fazla rahatsızlığa neden olmadan çalışır. Yağsız hava (basınçlı) kabı 3L kapasiteye sahiptir. Basınç göstergesi, basıncı 0 ila 4 bar arasında ayarlamanıza olanak tanır. 0,2-1 mm enjektörlü airbrushlar için uygundur.

İncelemelerin neredeyse tamamı 4 ve 5 yıldızlı. Hafif, yönetilebilir ve güçlü olduğu kadar mükemmel ve çok yönlü bir ürün olarak kabul edilir. Airbrushing için özellikle uygundur, ancak her şey için biraz kullanılabilir. Özellikle sessizliği ve gücü takdir edin. Birisi kullanımda biraz ısındığından şikayet ediyor.

ABAC Montecarlo
HAVA KOMPRESÖRÜ ABAC ART. 1129100023 MONTECARLO L20 LİTRE 50 10 BAR PLUS KİTİ 8 PARÇA ART. 2809913650.YENİ2,0 HP mekanik güce ve 1,5 KW basınca sahip kompresör. 32 kg ağırlığındadır ve bu, 2850 rpm'ye ulaşmayı kolaylaştırır. Basınçlı hava deposu 50L kapasiteye sahiptir, bu da onu en büyük kapasiteye sahip kompresörlerden biri yapar. Yoğuşma tahliye vanası ile donatılmış olup, ürünün stabilitesi için potansiyel olarak tehlikeli maddelerin dışarı atılmasını sağlar.

İncelemeler onu güçlü, verimli ve kaliteli bir ürün olarak tanımlar. Önemli kütlesine rağmen tekerlekleri sayesinde kolaylıkla hareket ettirilebilir. Lastik şişirme veya duvar boyama gibi çeşitli işler ve kullanımlar için uygundur. 5 yıldız olarak kabul edilen para için değer.

Einhel 4020495 TH-AC 190 / 6l
Einhell Kompresör Tc-Ac 190/6/8 1100 W, Maks. 8 Bar, Yağsız / Bakım Gerektirmeyen Motor, 6 Litre Basınçlı Hava Tankı, Manometre, Hızlı Kaplin, Emniyet Valfi, Sap


Einhell kompresörü 1100 W'lık bir güç sağlar, bir basınç göstergesi ve basıncı düzenlemek için hızlı bir bağlantı ile donatılmıştır. Dakikada 4000 motor devrine ulaşır ve 0 barda 139 L/dk, 4 barda 77 L/dk ve 7 barda 60 L/dk çıkış gücüne sahiptir. Tanktan yoğuşma suyu tahliyesi için bir musluğa sahiptir ve gürültüyü önlemek ve azaltmak için titreşim önleyici ayak ile donatılmıştır.

Bu kompresörü satın alanlar performansından, kompakt boyutundan ve sağlamlığından memnun kaldı. Hem ev içi kullanım hem de yarı profesyonel işler ve airbrushlar için önerilir. Bazı kullanıcılar tabanca ve hortumun (ayrı satılır) bulunmadığını bildirir.

mistral
Mistral, Kompresör 50 Lt Yağ İtalya 8 Bar 2 Hp 2 Manometre 2 Konnektör 170L/M

50 litre ve 8 Bar olan Mistral yağ kompresörü 1500 Kw gücünde olup, biri hava çıkış regüleli, diğeri direkt olmak üzere 2 adet manometre ve hızlı bağlantılı 2 adet konnektör ile donatılmıştır. Sonuncuya, 8 direkt çubuk gerektiren kumlama makinesi gibi çeşitli aletler bağlamak mümkündür. Hava akışı 170 L / M'dir ve üretilen desibel

97'dir. Alıcılar tarafından çok iyi ve mükemmel işçilik olarak tanımlanır, kendin yap işleri, şişme bot şişirme, araba lastiği basıncı, boyama veya vernikleme ve ayrıca bahçecilik ve hatta toz alma için. Birisi, kullanılmadığında birkaç gün sonra boşaldığını bildiriyor. biraz gürültülü, dış mekan kullanımı tavsiye edilir.

Alışveriş Rehberi: Hava kompresörleri hakkında bilmeniz gereken her şey


Hava kompresörleri, kullanılmadan önce amacı anlaşılması gereken ağır parçalar ve parçalar içeren karmaşık sistemlerdir. Ayrıca piyasada çok çeşitli modeller de bulunmaktadır. Satın almadan önce bir kompresörün ne olduğunu bilmeniz önemlidir. En sık sorulan soruların tüm yanıtlarını almak için okumaya devam edin.


Hava kompresörü nedir?


Hava kompresörleri, basıncı artırmak ve sıkıştırılabilir olarak adlandırılan belirli sıvı türlerini hareket ettirmek için yapılmış akışkan makineleridir. Bu sıvılar gaz veya buhar olabilir. İşlem, makine ile akışkan arasında bir enerji alışverişi yaparak, bir enerji akışı oluşturarak, basıncı artırarak ve onu akmaya zorlayarak gerçekleştirilir. 

Pompalar gibi kompresörler de sıvıları taşır. Hidrolik olanlardan farklı olarak, ikincisi termaldir, çünkü sıvıları yoğunluk ve sıcaklıkta bir değişime uğrar. Fanlar ve üfleyicilerden farklı olarak kompresörler, akışkanların basıncını, yoğunluğunu ve sıcaklığını önemli ölçüde artırır.


Bir hava kompresörü hangi özelliklere sahiptir?


Hava kompresörleri birçok parçadan oluşur. Ancak en önemlisi tank ve debidir. Kompakt modeller hariç, bu sistemlerde farklı boyutlarda bir biriktirme tankı bulunur. Kapasitesi hangi modelin en uygun olduğunu gösterecektir. Havanın kapasitesi ne kadar büyük olursa, üflendiğinde üreteceği güç o kadar büyük olur. 

Her kompresör, farklı bir güçle belirli bir debi ve belirli bir basıncı garanti edebilmektedir. Basınçlı hava ihtiyacını hesaplamak için yapılacak kullanım ve gerekli olan dakikada litre tüketiminin dikkate alınması gerekmektedir. Kullandığınız her aracın bireysel kullanımını toplayarak tüketimi hesaplayabilirsiniz.


Hava akışı nasıl hesaplanır?


İlk olarak, hava akışını hesaplamak için, kullandığınız cihazların her biri için ortalama akış hızını ayarlamanız gerekir. Ayrıca (profesyonel kullanım için) aynı hava kompresörü ile çalışacak çalışan sayısı da eklenmelidir. Toplam erişimi hesaplamak için ortalama erişimi çalışan sayısıyla çarpmanız yeterlidir. 

Aşağıda, akış hızı ve hava ihtiyaçlarını hesaplarken göz önünde bulundurulması gereken diğer faktörlerin bir listesini sunuyoruz:


FaktörlerÖzellikleri
GüçCV (beygir gücü) cinsinden ölçün. Hava kompresörleri genellikle 1.5hp ile 5hp arasında değişir.
İş baskısıçoğu makine, çalışması için 6 bar'ı aşan basınca ihtiyaç duymaz.
Güç kaynağıİki tip vardır: elektrikli ve benzinli. Birincisi en yaygın olanıdır, sadece onları bir elektrik prizine takın. Benzin pompaları, elektriğin olmadığı açık hava çalışmaları için idealdir.Hava kompresörleri ne için kullanılır?


Hava kompresörlerinin çok çeşitli kullanım alanları vardır. Basınçlı hava, kesme işleminden sonra ahşap kalıntılarını veya metal talaşlarını üflemek gibi basit görevler için kullanılabilir. Bazı modeller elektrikli süpürge olarak kullanılabilir. Genel olarak, çok yönlüdürler ve bunları kendin yap ev işleri veya profesyonel işler için kullanabilirsiniz. 

Evde bazı ürünlerin uygulanması veya boyama, vernikleme ve temizlik için kullanabilirsiniz. Araba veya bisiklet lastiklerini şişirmek için de kullanılabilirler. Endüstriyel olarak delme, vidalama, fırçalama, taşlama, vidaları sabitleme veya sökme ve hatta metal üzerinde hassas kesim için kullanılırlar.
Hava kompresörlerinin avantajları ve dezavantajları nelerdir?


Hava kompresörü satın alırken ürünün avantaj ve dezavantajlarını göz önünde bulundurmalısınız. Ürettikleri pnömatik enerji yanıcı olmadığı ve genellikle kazalara neden olmadığı için çok güvenlidir. Ayrıca bu kuvvet türü çok ekonomiktir ve kompresörler çok düşük enerji tüketimine sahiptir. 

Hava kompresörlerinin geniş bir kullanım alanı vardır ve ilk bakışta hepsinin birer avantaj olduğu görülmektedir. Ancak, herhangi bir ekipmanda olduğu gibi, bilmenizde fayda olan bazı dezavantajlar vardır. Aşağıda, hava kompresörlerinin avantaj ve dezavantajlarını içeren bir tablo sunuyoruz.


Avantajlar


 • Düşük fiyatlı enerji. Enerjiyi üreten sıvı atmosferden toplanır.

 • Emniyet. Kaza riskleri çok düşüktür. Hava ne yanıcı ne de patlayıcıdır.

 • Kirlenmez.

 • Kompresör akışına bağlanan alet ve ekipmanlar çok yüksek hızlarda çalışabilir.

 • Montajı ve taşınması kolaydır.


Dezavantajları


 • Kompresörden çıkan hava yüksek sıcaklıklara sahiptir. Bu, aletlere zarar verebilecek yoğuşmaya neden olur.

 • Çalışma sırasında kompresör çok fazla gürültü üretir.

 • Basınçlı hava büyük kuvvetler oluşturmaz.

 • Motor zarar gördüğünden periyodik bakım gereklidir.

Ne tür hava kompresörleri var?


Piyasada birçok tip hava kompresörü bulunmaktadır. Bunlar, aksi gibi görünse de, sürekli olarak gelişmektedir. Üreticiler, farklı pazar ihtiyaçlarına uyum sağlayan yeni modeller ve tasarımlar araştırmak için yıllarını harcadılar. Mevcut kompresör türlerinin listesi:   • Hava Kompresörleri  : Gazları atmosfer basıncının üzerinde sıkıştırmak için tasarlanmıştır. Genelde kompresörler her zaman 3 barın üzerinde çalışır.

  • Fanlar  : Gazları atmosfer basıncına yakın çok düşük basınçlarda sıkıştırın.

  • Üfleyiciler  : Fanlar kadar düşük olmasa da düşük basınçta da çalışırlar. Normal kompresörlere çok benzerler, ancak 3 bar'dan daha düşük bir basınca sahiptirler.

  • Vakum pompaları  : Kompresörlere çok benzerler, ancak havayı sıkıştırıp dışarı atmak yerine yaptıkları şey onu emmek. 1 atmosferin altındaki değerlere düşebilirler. Kompresör olarak kullanılabilirler, ancak yalnızca çok özel uygulamalarda ve çok düşük basınç değerlerinde kullanılabilirler.

  • Booster  kompresörler: Atmosferik basınçlardan daha yüksek emme basınçlarıyla çalışan kompresörlerdir. Kompresörün çalıştığı basıncı artırmak için genellikle geleneksel kompresörlerle birlikte kurulurlar.

  • Hacimsel kompresör  : Bu kompresörlerin çalışması, sıkıştırma odasındaki hava hacminin azalmasına dayanır. Bu şekilde, iç basınçta, beklenen değere ulaşana kadar bir artış meydana gelir, bu sırada serbest bırakılır.

  • Dinamik Kompresörler  : Bu kompresörler çalışmalarını moleküler ivmeye dayandırırlar. Hava, pervaneden giriş çanı vasıtasıyla çekilir ve yüksek hıza hızlandırılır. Emilen hava, kinetik enerjinin statik basınca dönüştürüldüğü çarkın yakınında bulunan difüzörlere boşaltılır. Bu noktadan itibaren hava sisteme verilir.


Hava kompresörü nasıl çalışır?


Hava kompresörleri, çalışmalarını bir elektrik veya yanmalı motor tarafından üretilen elektrik gücünün mekanik enerjiye dönüştürülmesine dayandırır. Bu da havayı farklı tipteki alet veya makinelerin kullanımı için gereken basınca sıkıştırarak pnömatik enerji haline gelecektir. 

Hava kompresörü, bir elektrik motorunu hareket ettirerek enerji alır ve bunu basınç enerjisine dönüştürür, emdiği havayı sıkıştırır ve bir tankta depolar. Kayış tahrikli kompresörler de vardır, bu endüstriyel modeller daha güçlüdür ve profesyonel ve ağır işler için tasarlanmıştır.


Bir hava kompresörü ne tür bir bakım gerektirir?


Hava kompresörlerinin sorunsuz çalışmasını sağlamak için biraz özen gösterilmesi gerekir. Hareketli ve hassas motorları ve borular gibi zamanla hasar görebilecek parçaları olan karmaşık ekipmanlardır. Herhangi bir karmaşık enstrümanda olduğu gibi, bazı bakım kurallarına uymak önemli olacaktır.

Ev alışverişi için en iyi hava kompresörü nedir?,En iyi küçük kompresörü kim yapar?,Havalı aletler için en iyi hava kompresörü nedir?,Nedir piyasadaki en sessiz hava kompresörü?,dewalt hava kompresörü,darbeli anahtarlı kompresör,çivi hava tabancası kompresörü,araç incelemesi,kobalt sessiz teknoloji 26gal[/caption]

Kompresörün çalışma süresi ve yapılan işin kalitesi, yeterli bakım ile doğrudan ilişkilidir. Bir hava kompresörünün güvenli bakımı ve kullanımı için izlenecek adımların bir listesi:


Önerilen adımlarTemel adımlar
Motor yağı seviyesini periyodik olarak kontrol edin. Yağlayıcıyı kurudukça değiştirin veya çamur oluşmaya başlayınca. Bazı modern kompresörlerin yağlayıcıya ihtiyacı yoktur.Kazanda biriken suyu düzenli olarak boşaltın ve tahliye vanalarından süzün.
Motor bakımı için üreticinin talimatlarını izleyin. Emniyet valfinin çalışmasını kontrol edin.Hava filtresini her kullanımdan sonra temizleyin ve periyodik olarak kontrol edin.
Soğutma kanatlarında biriken tozu üfleyin.Hava kompresörünü düz bir zemine kurun ve titreşimleri önlemek için ayakların lastik bloklarına sabitleyin.
Fanın motoru soğutması için kompresörün etrafında en az yarım metre boşluk bırakın.Her kullanımdan sonra tabancaları ve uygulama ekipmanını temizleyin.Hava kompresörü kullanırken hangi güvenlik önlemlerini dikkate almalıyım?


Uygun bakıma ek olarak, hava kompresörleri kullanılırken belirli güvenlik önlemlerinin alınması gerekir. Tüm bu önlemlere uymak, düzgün çalışması ve kazalardan kaçınmak için çok önemlidir. İşte en önemli güvenlik önlemlerinin bir listesi: 

  • Kontrol edin:  Tank içinde aşırı basıncı önlemek için basınç göstergesi ve emniyet valfleri.

  • Revizyon:  Motorun kablo ve iç bağlantılarının kısa devre ve patlamalara neden olabilecek aşınmaları önlemek için durumu.

  • Yer:  Hava kompresörü, çalışanların geçişini engellemeyecek bir yerdedir. Bir geçiş yolundaysa, çarpma ve düşmeleri önlemek için konumunu doğru bir şekilde işaretler.

  • Kontrol edin:  Basınç sınırlayıcıların ve emniyet valflerinin durumu.

  • Şunlardan emin olun:  Hazne çıkışındaki hava sıcaklığının düzgün çalıştığından ve ayarlandığından.

  • Kurulum:  Kompresörü duvarlardan ve soğutmayı önleyen engellerden güvenli bir mesafede kurun .
   Ekipmanı hareket etmeyecek veya kullanıcıların üzerine düşmeyecek şekilde doğru şekilde sabitleyin.

  • Kullanım:  Her zaman uygun koruyucu giysi. Bu durumda koruyucu gözlük ve işitme koruması kullanmak esastır.


Satın alma kriterleri


Bir hava kompresörü satın almak için sistemi ve özelliklerini bilmeniz gerekir. Satın alma seçimlerini zorlaştıran birçok farklı model var. Süreci kolaylaştırmak için, göz önünde bulundurulması gereken en önemli kriterlerden bazıları burada. Piyasadaki en iyi hava kompresörünü seçmek için okumaya devam edin:

 • Güç

 • Endüstriyel veya evsel kullanım

 • Bağlantılar

 • Tank kapasitesi

 • Dürbün

 • Aksesuarlar

 • Hareketlilik


Güç


Bir hava kompresörü seçmek için, cihazın çalışmasına doğrudan müdahale eden birçok faktörü göz önünde bulundurmalıyız. En önemlilerinden biri kompresörün gücüdür. Manuel veya portatif kompresörler genellikle 2 HP civarında düşük güce sahiptir. Düşük bir güç gibi görünebilir, ancak bir ev işi için yeterli olacaktır.

4 HP kompresör her türlü iş için idealdir. Tüm ev işleri ve birçok profesyonel görev için yeterince güçlü. Daha ağırdırlar, ancak genellikle tekerlekleri içerirler. 4 HP'den fazla güce sahip kompresörler endüstriyel kullanıma yöneliktir, metal kesmek ve ağır inşaat işlerinde kullanılır.

Endüstriyel veya evsel kullanım


Daha küçük hava kompresörleri ev için tasarlanmıştır. Portatif modeller arabanın bagajında ​​taşınacak şekilde tasarlanmıştır. Yoldaki bir acil durum için ve bir araba, motosiklet veya bisikletin lastiklerinin hava seviyesini sabit tutmak için mükemmeldirler. Bunlar genellikle daha az güçlü ve daha ucuzdur.

Endüstriyel bir ortamda kullanacaksanız daha güçlü modelleri tercih etmelisiniz. Bunlar, matkaplara veya pnömatik çekiçlere bağlamak için kullanılabilir. Örneğin deniz taşımacılığında veya kalın metal levhaların perçinlenmesinde profesyonel kullanım için uygun şablonlar gereklidir. Bu ekipman daha dayanıklı ve pahalıdır.

Bağlantılar


Hava kompresörleri genellikle diğer ekipmanlarla birlikte çalışır. Örneğin, bir kesiğin parçalarını havaya uçurmak için onları bir hava tabancasıyla kullanabiliriz. Ekipmanı kompresöre bağlamak için uygun bağlantılara sahip olmanız gerekir. Kompresör alırken gözden kaçırılmaması gereken bir noktadır.

İlk olarak, sahip olduğu elektrik bağlantılarının türünü düşünmelisiniz. Bazı modellerde az yer kaplamak için kendinden sarımlı kablolar bulunur. Boru, kompresör çalışma basıncına karşı yeterli dirence sahip olmalı ve esnek olmalıdır. Bağlantıların çapı da bağlantılar için yeterli olmalıdır.

Tank kapasitesi


Tank kapasitesi, bir hava kompresörünün en önemli teknik özelliklerinden biridir. Birikebilecek hava hacmi, gücü doğrudan etkiler ve bunun için ayırdığınız kullanımı belirler. Daha küçük veya manuel modellerde tank yoktur, bu nedenle kullanımları, örneğin tekerlekleri şişirmek için çok sınırlı olacaktır.

Endüstriyel ve profesyonel modellerde kapasiteleri 4 ile 8 litre arasında değişen tanklar bulunur. Bunlar daha sürekli ve zorlu kullanım için tasarlanmıştır. Her zaman kullanımına ve aynı anda kullanmayı planladığınız araç sayısına göre seçmelisiniz. Havasız kalmayı göze alamazsınız.

Dürbün


Akış hızı, bir hava kompresörünün temel yönlerinden bir diğeridir. Basınçlı havanın akış hızı ve basıncı, cihaza verilebilecek kullanıma karar verecek faktörlerdir. Her model farklı bir akış hızı ve basıncı garanti eder. İşinizde ihtiyacınız olan toplam hava tüketimini bilmek önemlidir.

Hava tüketim faktörünün nasıl hesaplandığını zaten açıkladık. Genel bir kural olarak, kompresörün her beygir gücü için dakikada 100 litre hava debisi elde edilebilir. Projeleriniz için gerekli gamı ​​sunmayan bir model seçmek ayıp olacağından, ihtiyaçlarınızı sakin bir şekilde analiz etmenizi öneririz.

Aksesuarlar


Kompresörün doğru kullanılması için aksesuarlarına ve konumuna dikkat edilmelidir. Bazı manuel kompresörlerde ışıklar ve LCD ekranlar bulunur, bu modeller ev kullanımı, örneğin bir arabaya götürmek için idealdir. Kompakt sistemler genellikle pilleri veya sarmal kabloları içerir.

Hava filtreleri kompresörlerin en önemli parçalarından biridir. Arızaları önlemek için bu filtreler periyodik olarak temizlenmelidir. Bazı modellerde yağsız motorlar bulunur, ancak normal modeller için yağın zaman zaman değiştirilmesi gerekir. Son olarak, borular uygun çapta olmalıdır.

Hareketlilik


Hareketlilik, satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken bir faktördür. Ev ve kompakt modellerin taşınması çok daha kolaydır. Genellikle çok küçüktürler ve bir arabanın bagajına veya hatta bir bisiklete sığacak şekilde tasarlanmıştır. Bazıları pille veya kendinden sarımlı kablolarla çalışır, böylece yer kaplamazlar.

En ağır ve en profesyonel ekipmanların bile mobilite seçenekleri vardır. Genellikle 20 kg civarında olmalarına rağmen, onları rahatça taşımak için tekerlekleri ve tutacakları vardır. Bu durumlarda, daha iyi sabitleme için bacaklarda bir çeşit vantuz veya kilitleme sistemi olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz.