Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sarkan Göğüsler İçin Doğal Çözümler

 göğüsler

Göğüsler kişiden kişiye büyük farklılıklar gösterebilir. Boyut , şekil ve renk , genlerden kalıtılan özelliklerdir. Ancak bir kadının hayatı boyunca göğüsleri de sürekli değişecek ve gelişecektir.

Göğüs dokusu çoğunlukla yağ hücreleri, glandüler doku ve köprücük kemiğinden koltuk altına ve göğsün ortasına uzanan bağlardan oluşur . Lobül adı verilen bezler, kadınların yeni doğan çocuklarını beslemek için kullandıkları sütü üretir .Zaman geçtikçe göğüslerin orijinal şeklinin elastikiyetini kaybetmesi ve sarkması doğaldır. Bu son derece yaygındır ancak bazı kadınlar için bir endişe kaynağı olabilir .

Aslında, sarkma için tıbbi terim olan meme “ptozisi” plastik cerrahlar tarafından tedavi edilen en yaygın durumlardan biridir .

Herkesin görünüşünü cerrahi olarak değiştirme imkanı veya arzusu yoktur , ancak büstünüzü iyileştirmek için olumlu değişiklikler yapmaya başlamak için ameliyat gerekli değildir.

Sarkmanın etkilerini önlemeye veya en aza indirmeye yardımcı olmak için uygulayabileceğiniz çeşitli doğal çözümler ve yaşam tarzı değişiklikleri vardır.

Göğüs sarkmasının en yaygın nedeni sadece zamanın geçmesidir . Kim olursanız olun veya ne giyerseniz giyin, zaman ve yerçekimi cildinizin zayıflamasına ve daha az elastik olmasına neden olur.

Bununla birlikte, genç kadınlar da sarkık göğüsler yaşayabilir. Zamanın geçmesinin yanı sıra, sarkmanın meydana gelmesinin birkaç ek nedeni vardır:

  • Çoğul gebelikler , bebeğinizi desteklemek için ağırlaştıkça göğüslerinizi destekleyen bağların gerilmesine ve sarkmasına neden olur.
  • Sigara içmek cildin esnekliğini ve gücünü kaybetmesine neden olur.
  • Daha büyük, daha ağır göğüslerin zamanla sarkması daha olasıdır.
  • Aşırı kilo kaybı göğüs şeklini ve göğüs görünümünü büyük ölçüde değiştirebilir.
  • Fazla kilolu olmak cilt ve meme dokusunun gerilmesine ve sarkmasına neden olur.
  • Güneşin UV ışınlarına aşırı maruz kalmak kolajen ve elastini parçalar.
  • Menopoz , cilt elastikiyetini etkileyen hormonal değişikliklere neden olur.
  • Aşırı, yüksek yoğunluklu yorucu egzersiz, bağ dokusunun parçalanmasına neden olabilir.
  • Meme kanseri ve tüberküloz gibi bazı hastalıklar doku ve meme desteğini zayıflatabilir.

Göğüslerinizin orijinal boyutunu ve şeklini hiçbir zaman tam olarak eski haline getiremezsiniz, ancak göğüslerinizin dikliğini ve gücünü artırmak için belirli önlemler alabilirsiniz.

Bu önlemler şunları içerir:

Egzersiz yapmak

Göğüslerde kas olmadığı için egzersizle göğüs dokusunu sıkılaştıramazsınız. Bununla birlikte, göğüslerin altında, göğsünüzün genel görünümünü iyileştirmek için çalıştırılabilen lifli bağ dokusu ve kaslar bulunur.

Sadece kas gücünü değil, duruşu da geliştirmek için çeşitli göğüs egzersizleri önerilir Denemek için bazı yaygın egzersizler şunlardır:

Diyet ve beslenme

Cildinizi beslemek ve beslemek için dengeli, sağlıklı bir diyet yemeye çalışın, böylece uzun yıllar boyunca sağlıklı, güçlü ve esnek kalır.

Vücut tipiniz için en uygun kiloyu korumak da önemlidir Fazla kilolu olmak cilt dokusuna baskı yapar ve fazla kilo göğüslerinize ek ağırlık ekleyerek sarkmaya neden olabilir.

Sağlıklı bir diyete ek olarak, sağlıklı yaşam tarzı kararları zorunludur. Tütün içmek cildinize olduğu kadar genel sağlığınıza da zararlıdır. Göğüslerin sarkmasına katkıda bulunan bir faktör olabilir .

Önemli olan, emin olun yeterince su içmek gün ve konaklama boyunca sulu . Su vücudunuzdaki her şeye güç verir ve yeterince içmek cildinizi güçlü tutar ve meme dokusunun genel sıkılığını ve gücünü artırır.

Duruş

Kambur veya eğik bir duruş gibi kötü duruşlar, memelerin kendi ağırlıkları ile sarkmasına, meme dokusuna daha fazla baskı ve gerginliğe neden olarak sarkmayı şiddetlendirebilir.

Öte yandan, iyi duruş, vücudunuza hareket sırasında destekleyici bağlar ve kaslar üzerinde en az miktarda zorlamanın uygulandığı pozisyonları almayı öğretmeyi içerir.

İyi bir duruş , sırtınızı dik ve omuzlarınızı geride tutarak, vücudunuzdaki ağırlığı eşit olarak dağıtmaya ve sarkmaya karşı korunmaya yardımcı olur.

Destek

Kaliteli, doğru şekilde oturan bir sütyen , göğüslerinizin destekleyici dokuları ve kasları üzerindeki baskıyı ve stresi azaltan ek destek sağlar. Kilo alırsanız veya kaybederseniz, tekrar taktığınızdan emin olun.

Göğüslerinizde sarkma yaşamanız tamamen normaldir. Genetikten diyete ve yaşam tarzına kadar çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir.

Vücudunuzun genel bakımını daha iyi yaparak, sarkmanın etkilerini en aza indirebilecek cilt elastikiyetini ve gücünü artırabilirsiniz.