Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

3D Güvenli nedir? CC'mle ödeme yapmaya çalışıyorum ama "3D Kimlik Doğrulama başarısız" diyor.

Ödeyen kimlik doğrulaması olarak da bilinen 3D Secure (3 alanlı yapı), çevrimiçi kredi ve banka kartı işlemlerinde dolandırıcılığı önlemeye yardımcı olan bir güvenlik protokolüdür. 3D Secure'un avantajlarından biri de dolandırıcılığı azaltmasıdır. Ayrıca çevrimiçi alışverişi/ticareti daha güvenli hale getirir.

"3D Kimlik Doğrulama başarısız oldu" hatası alırsanız - bu, gerekli bilgileri girmeyi başaramadığınız anlamına gelir. Lütfen yazım hatalarını düzeltin, Caps Lock'u devre dışı bırakın, gerekirse verileri kontrol edin ve bir kez daha deneyin.
Hata devam ederse - ek bilgi için kredi kartınızı veren bankayla iletişime geçin.

3D Secure ile ödeme yapma sorunları


Ödemenizle ilgili sorun yaşıyorsanız, bunun nedeni 3D Secure kimlik doğrulama hatası veya 3D Secure hatası olabilir. 3D Secure, ödemeyi onaylamak için bir şifre veya SMS kodu girmeniz gereken, bankanızın gerektirdiği bir güvenlik katmanıdır. Bazen 3D Secure ile banka ve kredi kartı ödemelerinin başarısız olmasına neden olabilecek sorunlar olabilir. Aşağıda konuları özetledik.


3D Secure'u Kullanma

3D Secure, Rail Europe tarafından değil, bankanız tarafından sağlanır ve çevrimiçi işlemler için ekstra bir güvenlik katmanıdır. Genellikle "Verified by Visa" veya "Mastercard SecureCode" olarak adlandırılır.

Rail Europe'a ödeme kartı bilgilerinizi girdikten sonra bankanız bir açılır ekran yükleyecektir.

Lütfen istenen bilgileri girin ve ödemeyi doğrulamak için "gönder"e tıklayın. Lütfen şifrenin her zaman istenmediğini unutmayın. Satıcı loco2ltd olarak listelenecektir .

3D Secure'a Kaydolma
Parolanızı bilmiyorsanız (veya 3D Secure kurmadıysanız) açılır penceredeki talimatları izlemelisiniz. Talimatları göremiyorsanız veya herhangi bir sorunuz varsa lütfen yardım edebilecek bankanızla iletişime geçin.

İstisnai durumlarda, doğru 3D Secure şifresi de dahil olmak üzere tüm ödeme ayrıntılarını başarıyla girdikten sonra "Rezervasyonunuzda sorun var" yazan bir mesaj görebilirsiniz. Bu mesajı görürseniz, rezervasyon işleminin sonunda teknik bir sorun olduğu ve daha sonra ne yapacağınızı açıklamak için birisinin sizinle iletişime geçeceği anlamına gelir. Ayrıntılar için lütfen siparişinizle ilgili sorun: Ödeme hatası bölümüne bakın.

Why is my 3D Secure not working?

This could very well mean that the 3D Secure verification has failed. ... You currently have a pop-up blocker installed which is restricting the additional 3D Secure page from opening. Please disable the pop-up blocker for a few minutes and then you will be able to complete your payment