Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Erkeklerin Bilmesi Gereken 7 Kadın Orgazm İşareti

 Erkekler ve kadınlar arasındaki orgazm farklılıkları vardır. Eğer bir erkekseniz, partnerinizle olan yakın ilişkinin daha uyumlu ve keyifli olması için bir kadının orgazm olduğunun belirtilerini anlamanız önemlidir.

Orgazm , bir kişinin cinsel aktivitede doruğa veya doruğa ulaştığı bir durumdur. Kadınların orgazm merkezi olarak adlandırılan mahrem organlarında G noktası ve klitoris olmak üzere iki hassas bölge vardır Her ikisi de çok hassastır çünkü birçok periferik sinirleri vardır. noktası vajinanın üst iç duvarında, klitoris ise vajinanın üst dış kısmında yer alır.

Erkeklerin Bilmesi Gereken Kadın Orgazmının 7 İşareti - Alodokter

Orgazma ulaşmak için misyoner pozisyonu , köpek stili veya yukarıdaki kadın pozisyonu gibi size ve eşinize uygun, rahat ve uygun seks pozisyonlarını deneyin .

Kadın Orgazmının İşaretlerini Tanıma

Orgazm sadece genç kadınların başına gelmez. Yaşlı kadınlar yine de orgazmın tadını çıkarabilirler ve hatta daha kolay, çünkü genellikle vücudunun tepkilerini iyi bilirler ve partneriyle rahat hissederler.

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere, kadın orgazmının birkaç tanınabilir işareti vardır:

 • Artan kalp hızı, kan basıncı ve nefes
  Bir kadın orgazm olduğunda, genellikle nefesi artar, nefes nefese görünür ve kan damarlarında genişleme meydana gelir. Nadiren bu durumu ellerde ve ayaklarda kavrama refleksi takip eder.
 • Meme uçları
  erkek geralar Sadece kadın cinsel organının çevresinde değil , meme ucundan da orgazm görülebilmektedir. Areola veya meme ucunun etrafındaki karanlık alan da orgazm sırasında genişliyor gibi görünüyor.
 • Kızarık görünen yüz Bir kadının orgazm olduğunun da görülebilen belirtileri, artan kan akışına bağlı olarak yüzün kızarmasıdır. Aslında kırmızı renkteki artış sadece yüzde değil, vücudun çeşitli bölgelerinde de görülür.
 • Cinsel organlar
  etrafındaki kas kasılmaları Kadın orgazm olduğunda pelvis ve rahim çevresinde kas kasılmaları meydana gelir. Orgazm olan kadınlar da her kadında farklı yoğunlukta vajinal duvarın zonkladığını hissedeceklerdir. Bazı kadınlarda bu kasılmalar orgazmdan sonra kramplara veya rahatsız edici disorgazmiye neden olabilir .
 • Refleks
  hareketleri Orgazm, otonom sinir sistemi tarafından kontrol edilir, bu nedenle bir kadının orgazmının işareti genellikle refleks hareketlerine neden olur. Örneğin vücudun çeşitli bölgelerindeki kas spazmları, belli hareketlerin ortaya çıkması, farkında olmadan ses çıkarması.
 • Kontrolden çıkma hissi
  Orgazm, beynin bir süre kontrolünü kaybetmesine neden olabilir. Bunun nedeni, beynin eylemi kontrol eden kısmının orgazm sırasında çalışmaması ve kontrolden çıkmış hissine neden olmasıdır.
 • Vücut R olur bir ks
  endorfin ve da dahil olmak üzere çeşitli hormonlar vücut tarafından serbest bırakılır, prolaktin orgazm sonrası. Bu hormonun salgılanması kadınları rahatlatır. Bir de orgazmdan sonra beyni dolduracak olan oksitosin hormonu var, bu da kadının partnerine karşı romantik duygularının ortaya çıkmasını tetikliyor. Bu yüzden orgazm olduktan sonra sarılmak veya sohbet etmek isteyen birçok kadın var.

Temel olarak, tüm kadınlar aynı hassas bölgelere sahip değildir. Orgazm olan bir kadının belirtilerini anlamanın yanı sıra , cinsel ilişkide hassas alanları bilmek için partnerinizle her zaman iletişim kurmanız önemlidir Bu, karı koca ilişkisinin sıcak ve uyumlu kalması için önemlidir.