Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Zencefilin Mide Asidi İçin Faydaları Hakkında Gerçekler

Zencefilin Mide Asidi İçin Faydaları Hakkında Gerçekler - Alodokter

Zencefilin mide asidi için kullanımı halen tartışılmaktadır. Bazı insanlar bunun sadece bir efsane olduğunu düşünür, ancak birçok insan zencefilin mide asidi tedavisinde etkili olduğunu iddia eder. Peki, hangisi doğru?

Mide asidi veya gastroözofageal reflü hastalığı (GERD) hastalıkları , mide asidi yemek borusuna ulaştığında ortaya çıkar. Aslında yemekten sonra bu sıvının yiyecek ve içecekleri sindirmek için midede olması gerekir.

Gastrik asit hastalığı, hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından herkes tarafından deneyimlenebilir. Semptomlar ayrıca göğüste batma veya ağrı ve mide ekşimesi ( mide ekşimesi ), mide bulantısı, kusma, boğaz ağrısı ve ses kısıklığına kadar değişir .

Antasitler almanın yanı sıra mide asidini rahatlattığı iddia edilen başka yollar da vardır Bunlardan biri de zencefil gibi bitkisel bitkileri tüketmek .

Mide Asidi İçin Zencefil Kullanımına İlişkin Tıbbi Gerçekler

Zencefil uzun zamandır geleneksel tıpta kullanılmaktadır. Zencefilin mide asidi için etkili olduğu görüşü sebepsiz değildir.

Bu, zencefilin mide asidi nedeniyle mide bulantısını, kusmayı, boğaz ağrısını , mide ağrısını ve mide ekşimesini giderebileceğini gösteren bir dizi çalışma tarafından desteklenmektedir Aslında zencefilin mide asidi için faydalarının GÖRH ilaçlarının etkinliğinden aşağı olmadığı söylenmektedir.

Zencefil mide asidi hastalığının üstesinden gelmede şu şekilde çalışır:

Midedeki iltihabı azaltır

Mide iltihaplandığında mide asidi artabilir. Bu olduğunda, mide tahriş olabilir ve semptomlara neden olabilir. Birkaç çalışma, zencefilin midedeki iltihabı azaltabilen ve mide asidi üretimini azaltabilen antioksidan ve antienflamatuar özelliklere sahip olduğunu bulmuştur.

Mide asidinin boğaza kadar gitmesini azaltır.

Fenolikler ve flavonoidler gibi zencefilde bulunan antioksidan maddelerin mide duvarındaki kasları gevşettiği bilinmektedir. Bu tek etki sayesinde zencefil mide asidinin yemek borusuna yükselmesini önleyebilir.

Yani zencefilin mide asidi için faydaları sadece bir efsane değil, evet. Bu köksap bitkisini, GÖRH ve mide ekşimesini tedavi etmek için bitkisel bir ilaç olarak kullanmayı deneyebilirsiniz .

Ancak unutmayın. GÖRH semptomları tekrarladığında, mide asidinin yemek borusuna kaçmasını önlemek için ayrıca diyetinizi değiştirmeniz ve mide asidini tetikleyen gıdalardan kaçınmanız , sigarayı ve alkollü içecek tüketmeyi bırakmanız, düzenli yemek yemeniz ve stresi azaltmanız gerekir.